Ruszył ósmy Europejski Kongres Gospodarczy

Dzisiaj (18 maja) po raz ósmy wystartowała trzydniowa, największa impreza biznesowa w Europie Centralnej – Europejski Kongres Gospodarczy. Trzy dni debat zainaugurował gość specjalny - premier Beata Szydło.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ruszył ósmy Europejski Kongres Gospodarczy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

18 maj 2016 8:41


W tym roku EEC potrwa trzy dni, zaplanowano go na 18-20 maja w Katowicach. W agendzie Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2016 znajduje się około 100 debat ujętych w kilkunastu blokach tematycznych - wśród nich znajdują się również tematy związane z rynkiem pracy.

Paneliści będą dyskutować o głównych trendach na europejskim i polskim rynku pracy - jakie są wymagania pracodawców oraz oczekiwania pracowników. Uczestnicy debaty zastanowią się również nad sposobami rekrutacji, edukacją oraz polityką wynagrodzeń w obliczu ery pracownika.

Na tapetę weźmiemy też demografię i rynek pracy w Europie. Eksperci wskażą, jakie są największe wyzwania w najbliższych 30 latach oraz w jaki sposób zachodzące zmiany wpłyną na stabilność systemu emerytalnego.

Kolejny temat, który pojawi się na EEC, to zarządzanie w erze cyfrowej. Paneliści będą rozmawiać o digitalizacji gospodarki, która jest wyzwaniem dla menedżerów. Odpowiedzą m.in. na pytanie: jak budować przewagę i podnosić konkurencyjność z wykorzystaniem nowych technologii, zasobów i kompetencji.

MCK i Spodek w Katowicach - to tu odbywa się ósmy Europejski Kongres Gospodarczy 2016 (fot.PTWP) MCK i Spodek w Katowicach - to tu odbywa się ósmy Europejski Kongres Gospodarczy 2016 (fot.PTWP)

Specjaliści będą również rozmawiać o podatkach - co należy zrobić z systemem podatkowym: uszczelniać czy kompleksowo naprawiać? Paneliści skupią się także m.in. na narzędziach walki z szarą strefą i odpowiedzą na pytanie: jak walczyć z patologiami, nie rzucając kłód pod nogi przedsiębiorczości.

Także medycyna pracy będzie tematem, który zostanie poruszony podczas EEC. Eksperci ocenią, jakie są koszty absencji pracowników w Polsce oraz wskażą główne przyczyny zwolnień lekarskich. Zastanowią się również, jakie działania mogą podjąć firmy w obszarze ochrony zdrowia, by zredukować absencję chorobową zatrudnionych.

Podczas EEC paneliści będą też dyskutować o problemach firm rodzinnych, m.in. o dylematach sukcesji i zmianie pokoleniowej. Przeanalizują również, jak spółki rodzinne radzą sobie w nowoczesnej gospodarce - czy są otwarte na nowe technologie, metody zarządzania i menedżerów z zewnątrz.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.