wnp.pl

Ruszył II Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku

0 0
Ruszył II Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku
Pierwsza edycja Wschodniego Kongresu Gospodarczego odbyła się we wrześniu 2014 r., również w Białymstoku. /Fot. PTWP

W Białymstoku rozpoczął się sesją plenarną "Europa Wschodnia - gospodarka, współpraca, przyszłość" II Wschodni Kongres Gospodarczy. W dwudniowej debacie zostaną poruszone także kwestie związane z rynkiem pracy.

Znaczenie Wschodniego Europejskiego Kongresu Gospodarczego podkreślił obecny na inauguracji wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

W rozpoczynającej kongres dyskusji wzięli również udział: Katarzyna Kacperczyk - podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP; Ilgvars Kļava - ambasador Łotwy w RP, Jarosław Niewierowicz - minister energetyki Litwy w latach 2012-2014, prezes Polsko-Litewskiej Izby Handlowej i Robert Tyszkiewicz - poseł na Sejm RP.

Polska gospodarka a Ukraina

Na kongresie nie zabraknie bilansu dotychczasowych skutków dla gospodarki wydarzeń za naszą wschodnią granicą: w jaki sposób i w jakim stopniu napięcia polityczne odczuła cała gospodarka, a jak przygraniczne województwa.

Ważnym wątkiem będzie również poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, jak w tych burzliwych czasach ma wyglądać współpraca międzynarodowa - także gospodarcza - w regionie.

"Pracodawcy Polski Wschodniej 2015"

Program tegorocznego II Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku został wzbogacony o nową inicjatywę związaną z rynkiem pracy Polski wschodniej i szeroko pojętą przedsiębiorczością. 24 września w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się gala "Pracodawcy Polski Wschodniej 2015", podczas której zostaną wręczone nagrody dla dziesięciu wyróżniających się pracodawców – firm z pięciu wschodnich województw naszego kraju, które łączą wpływ na rozwój gospodarczy regionu z ważną rolą na rynku pracy.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.