Rozliczanie czasu pracy się sprawdza

- Wydłużenie okresu rozliczeniowego czasu pracy nie spowodowało lawiny nadużyć. Sam mechanizm jest stosunkowo rzadko wykorzystywany - twierdzi wiceminister pracy Radosław Mleczko, wiceminister pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rozliczanie czasu pracy się sprawdza

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (AS)

2 cze 2015 12:12


Wojna o wydłużenie rozliczania czasu pracy sprzed dwóch lat okazała się burza w szklance wody. Jedynie stosunkowo nieliczni przedsiębiorcy skorzystali z takiej możliwości, a tam gdzie się na to zdecydowano system funkcjonuje bez zakłóceń.

Wbrew obawom związków zawodowych z perspektywy dwóch lat widać, że wydłużenie okresu rozliczeniowego czasu pracy nie spowodowało lawiny nadużyć. Ba, sam mechanizm jest stosunkowo rzadko wykorzystywany - stwierdził wiceminister pracy Radosław Mleczko, podczas zorganizowanej przez Business Centre Club konferencji poświęconej dokonanym i planowanym zmianom w kodeksie pracy.

Czytaj też: Elastyczny czas pracy: pracodawcy są za, a związkowcy przeciw

Przyznał jednak, że twarde stanowisko związków zawodowych mogło sprawić, ze uchwalone ostatecznie rozwiązania nie wzbudzają obecnie większych kontrowersji.

Inna sprawa, że są stosunkowo rzadko wykorzystywane.

- Z naszych obserwacji wynika, że zainteresowanie wydłużeniem okresów rozliczeniowych nie jest tak duże, jak oczekiwano - stwierdziła Anna Martuszewicz, zastępca dyrektora departamentu prawnego Głównego Inspektoratu Pracy.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Realo 2015-06-02 15:12:19

Rozliczanie czasu pracy, to ściema, co innego na papierze i ewentualnym programie do tego przeznaczonym a co innego w życiu. Pracownicy nie mogą wykazywać godzin nadliczbowych a pracują więcej i nie mają za to płacone w tym pracują w soboty i niedziele. Przykład ORANGE POLSKA w systemach wszystko gra a nadgodziny nie płatne lecą, a wystarczy by była możliwość sprawdzenia przez PIP, jak logują się i kiedy się wylogowują pracownicy do systemów; baz danych, poczty, wysyłane wiadomości itp. Oczywiście każdy odklepuje tylko 8h a reszty nie wolno wykazywać