Richard Branson: osobowość kandydatów ważniejsza od ich umiejętności

Według miliardera Richarda Bransona, założyciela i właściciela Virgin Group, w biznesie nie ma niczego ważniejszego od stworzenia dobrego zespołu. Aby to się udało trzeba zatrudniać takich ludzi, którzy będą pasować do kultury organizacyjnej firmy. Trzeba więc postawić na osobowość.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Richard Branson: osobowość kandydatów ważniejsza od ich umiejętności

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

24 wrz 2013 10:25


- Jeśli ktoś jest zabawny, przyjazny, troskliwy i uwielbia pomagać innym to już wygrywa - pisze na LinkedIn Richard Branson. - Umiejętności posiądzie z biegiem czasu, ale osobowości nie da się wytrenować - wyjaśnia.

Branson doradza również menedżerom, by ufali swojej intuicji podczas rekrutacji, ale aby pamiętali również, że kandydaci podczas rozmów kwalifikacyjnych mogą nie być naturalni - są przecież w nowej sytuacji, nie rzadko pozostają pod wpływem stresu.

Odnosi się również do szablonowego myślenia menedżerów, którzy poszukują kandydatów z określonymi umiejętnościami i osiągnięciami, nie dostrzegając w innych kandydatach wartości dodanej, którą mogą wnieść do firmy - chociażby ze względu na inny sposób myślenia.

A kogo obsadzać na najwyższych stanowiskach? Często firmy decydują się na promowanie osoby z wewnątrz, która zna dobrze strukturę firmy, jest przygotowywana do swojej roli, zna i szanuje zespół. Nie oznacza to jednak, że angażowanie CEO z zewnątrz może być złym pomysłem.

- Trochę świeżej krwi może ożywić firmę. Przykładem mogą być linie lotnicze Virgin Atlantic, w których stery objął Craig Kreeger i linie Virgin Australia, gdzie CEO został John Borghetti. Pojawiły się nie tylko nowe pomysły, ale i inne doświadczenia, a także wiedza na temat konkurencji - pisze na LinkedIn miliarder.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.