Rewolucja w Yahoo. Pracownicy zdalni wracają do biur

Marrisa Mayer, nowa szefowa Yahoo ściąga zdalnych pracowników z powrotem do firmy. - Niektóre najlepsze decyzje i spostrzeżenia są efektem rozmów na korytarzach czy w kafeterii, spotkań z nowymi ludźmi czy niezaplanowanych zebrań – napisała w liście Mayer.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rewolucja w Yahoo. Pracownicy zdalni wracają do biur

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

27 lut 2013 10:34


Nota, którą Mayer wysłała do pracowników ujawnił portal informacyjny AllThingsDigital. Była menadżer Google stanęła na czele Yahoo niespełna rok temu. Z listu wynika, że szefowa portalu chce przywrócić dawną świetność Yahoo ściągając pracowników pracujących zdalnie do siedziby firmy.

- Niektóre najlepsze decyzje i spostrzeżenia są efektem rozmów na korytarzach czy w kafeterii, spotkań z nowymi ludźmi czy niezaplanowanych zebrań - napisała w liście Mayer.

Jak podaje „The Independent" Mayer stwierdziła, że jest sfrustrowana widokiem półpełnego parkingu samochodów służbowych, który codziennie po godz. 17.00 opróżnia się w całości.

Listem Mayer wbiła kij w mrowisko. Od razu posypały się argumenty na korzyść pracy zdalnej. Polecenie nowej szefowej Yahoo jest też dalekie od trendów na amerykańskim rynku pracy, gdzie blisko 10 proc. wszystkich pracowników spędza przynajmniej jeden dzień w tygodniu pracując z domu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.