Rekrutują ludzi, ale nie dbają o własną markę. To poważny błąd

0 0
Rekrutują ludzi, ale nie dbają o własną markę. To poważny błąd

Jak wynika z raportu "HR-owca portret własny" grupy Pracuj, 43 proc. badanych zadeklarowało, że nie podejmuje żadnych działań nakierowanych na kreowanie swojego wizerunku.

- Jeśli chodzi o budowanie swojej osobistej marki, to niestety nikt nam nie odpuści i na nic się zdadzą tłumaczenia, że szewc bez butów chodzi. Jeśli chcemy konkurować wartościami i budowaniem zaufania to nie możemy zaniedbywać tych aspektów u siebie – twierdzi Joanna Malinowska-Parzydło, prezes Polskiego Stworzyszenia Mentoringu.

– Najpierw powinniśmy umiejętnie zarządzać sobą, tym jak jesteśmy postrzegani, zanim będziemy zarządzali strategią firmy. Powiem więcej, to właśnie HR powinien pomagać innym pracownikom w budowaniu ich pozycji zawodowej a nawet wizerunku prywatnego – dodaje.

Błędem jest również obawa pracodawców przed udzielaniem się ich pracowników w mediach społecznościowych. Niektóre wręcz tego zabraniają. Tymczasem dzięki aktywności pracowników w social media mogą dużo zyskać.

– Istnienie w mediach społecznościowych może być sygnałem, że ktoś szuka pracy, ale przecież te profile są także wizytówką firmy. Poszukujący pracy kandydat sprawdza firmę w internecie i jeśli odnajdzie tylko kilka osób, które do tego mają nieaktualne informacje, to pomyśli, że nie jest to dla niego atrakcyjne miejsce do pracy – wyjaśnia Izabela Bartnicka, ekspert grupy Pracuj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.