Rekordowy wynik Work Service. Przychody spółki wzrosły o jedną trzecią

Grupa Work Service od stycznia do czerwca 2015 r. osiągnęła przychody w wysokości 977 mln zł, co oznacza wzrost o jedną trzecią rok do roku. Zysk netto, po wyłączeniu jednorazowych kosztów wzrósł o 36 proc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rekordowy wynik Work Service. Przychody spółki wzrosły o jedną trzecią

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

31 sie 2015 9:11


W pierwszej połowie 2015 roku grupa Work Service osiągnęła wyniki finansowe na poziomie wyższym niż w analogicznym okresie roku 2014. Przychody ze sprzedaży wyniosły 977 mln zł, w stosunku do 735 mln zł w pierwszym półroczu 2014, co oznacza dynamiczny wzrost o niemal 33 proc.

Lider w Europie Środkowej

Tym samym grupa Work Service osiągnęła historyczną pozycję w branży usług personalnych w Europie Środkowej. Z opracowania firmy badawczej Interconnection Consulting wynika, że firma posiada już 13,1 proc. udziału wartościowego w całym regionie CEE TOP-5, w skład którego wchodzą: Polska, Rosja, Czechy, Słowacja i Węgry.

Czytaj też: Work Service zaczyna zbierać owoce udanych akwizycji. Przychody spółki wzrosły o 37 proc.

- Osiągnięcie pozycji lidera regionu Europy Środowej, było naszym strategicznych celem, wyznaczonym w 2012 roku, po wejściu na GPW. Dziś możemy powiedzieć, że wypełniliśmy plan 2 lata przed tym terminem. Jest to dowód na dobrze realizowaną strategię, która przełożyła się na geograficzne zwiększenie zasięgu naszej działalności biznesowej, przy dynamicznym wzroście skali biznesu. To otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości, dlatego jeszcze w tym kwartale chcemy przygotować nową strategię i mapę rozwoju grupy Work Service do 2018 roku – podkreśla Tomasz Hanczarek, prezes Work Service.

- Naszym celem nadrzędnym będzie przejście z pozycji lidera regionu do bycia w czołowej 5 największych agencji zatrudnienia w Europie. Drogą do osiągnięcia tych celów będzie dalszy rozwój biznesu międzynarodowego oraz aktywne wejście na nowe rynki we Francji, Holandii i Wielkiej Brytanii. Pierwszym krokiem w tym kierunku będzie przeprowadzenie, na przełomie 2015 i 2016 roku, technicznego dual listingu naszych akcji na giełdzie w Londynie – dodaje Tomasz Hanczarek.

Ekspansja w Europie

Od stycznia do czerwca 2015 r grupa Work Service przeprowadziła intensywny proces integracji podmiotów działających w całej Europie. IT Kontrakt rozpoczął działalność na 5 nowych rynnach, a Antal International rozpoczął działalność w Niemczech i Czechach oraz na Słowacji Węgrzech.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.