Recepta na sukces firmy? Dobra współpraca działów HR i sprzedaży

0 0
Recepta na sukces firmy? Dobra współpraca działów HR i sprzedaży

Szybko rosnąca liczba pracowników i rozwój biznesowy Grupy Pracuj Solutions wymusiły zmiany w firmie. Przeniesiono wiedzę HR-ową do sprzedaży. Bo synergia tych dwóch działów to przepis na większy przychód firmy.

Od działu sprzedaży w każdej firmie wymaga się odpowiednich wyników finansowych. Ludzie tam pracujący mają przynosić dochody przedsiębiorstwu. Dobrze sprostać temu zadaniu może jedynie zaangażowany i skuteczny zespół.

Co zrobić, by mieć w firmie wybitnych handlowców? Musi w tym pomóc dział HR. Ale według raportu PSZK „Trendy HRM w Polsce" z 2011 r., mimo że aż 88 proc. działów personalnych chciałoby pełnić rolę partnera strategicznego działu sprzedaży, to jedynie 22 proc. może tak o sobie powiedzieć.

Ci, którzy pomagają, dzielą się swoimi strategiami. Jak więc stworzyć zespół, który sprosta wyzwaniom stawianym przez szefostwo?

W Grupie Pracuj Solutions zaczęto od weryfikacji, czyli oceny pracowników. Odejść z firmy musieli ci, których uznano za mało efektywnych, bo firma podkreśla, że nie toleruje średniactwa. Mocno postawiła także na rozwój pozostałych pracowników. Dlatego zaangażowała do współpracy także osoby budujące strategię.

- W tym roku stawiamy na Tomasza Kammela i firmę Sandler Training - informuje Grupa Pracuj Solutions.

Były zwolnienia, były przyjęcia. Po czym zatem poznać, że ci świeży to wartościowi pracownicy - talenty? W Grupie Pracuj Solutions dział HR zwraca uwagę przed wszystkim na zaangażowanie, ponadprzeciętne dążenie do celu, optymizm, chęci do doskonalenia się, umiejętność dopasowania się do zespołu, pomysł na pracę i oczywiście spryt sprzedażowy.

Nowi najpierw dokładnie poznają miejsce pracy. Jest więc „kółeczko po firmie" - przedstawienie poszczególnych zespołów, spotkanie z prezesem i szkolenia produktowe, które prowadzą menedżerzy. Później mają między innymi warsztaty ze sprzedaży. Firma zainwestowała nawet w trenera wewnętrznego działu sprzedaży.

Skuteczna selekcja pracowników, rekrutacja nowych i i ich rozwój to jednak nie wszystko. Do osiągnięcia sukcesu potrzebne jest jeszcze skuteczne motywowanie i odpowiednie docenianie swoich ludzi.

W Grupie Pracuj Solutions obowiązuje motto: „żeby chciało się chcieć". Są więc rankingi w różnych konwencjach, wybory pracownicze i trochę nietypowe formy doceniania.

Jakie? Ktoś dostaje Puchar Przewodnika Pracodawcy, wybierana jest drużyna roku, napastnik roku i transfer roku - prawda, że nie w każdej pracy mamy szansę zostać najlepszym napastnikiem?

Firma cały czas trzyma rękę na pulsie i robi też badanie zaangażowania na podstawie wytycznych programu Aon Hewitt.

Grupa Pracuj Solutions swoje doświadczenia z synergii działu HR i sprzedaży zaprezentowała podczas XVII edycji Kongresu Kadry, który odbył się od 22 do 24 kwietnia w Warszawie. Zorganizowała go Nowoczesna Firma SA.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.