Realny wpływ na biznes. Tego pragną menedżerowie

0 0
Realny wpływ na biznes. Tego pragną menedżerowie
Dla 67 proc. menedżerów istotna jest samodzielnośc stanowiska/ Fot. fotolia

Przy wyborze pracy przez menedżerów decydują aspekty związane z samodzielnością stanowiska.

Z badania „Motywacje menedżerów 2015”, przeprowadzonego przez Bigram, Legg Mason i Wolters Kluwer wynika, że dla przełożonych istotna jest samodzielność stanowiska (67 proc. wskazań). Potwierdzają to HR-owcy. 42 proc. rekruterów twierdzi, że osoby ubiegające się o stanowiska menedżerskie dopytują właśnie o ten aspekt.

Co w tym obszarze jest najbardziej istotne dla menedżerów? Dla 80 proc. respondentów najważniejsza jest możliwość podejmowania samodzielnych decyzji w ramach powierzonych zadań. Na rozmowach rekrutacyjnych pyta o to 62 proc. kandydatów.

Czytaj też: Menedżer nie cyborg i odczuwa emocje. Musi tylko nimi dobrze zarządzać

- Samodzielność stanowiska pracy wiąże się w dużej mierze z możliwością podejmowania decyzji. W niektórych korporacjach decyzyjność jest natomiast bardzo ograniczona – a doświadczeni menedżerowie bardzo ją sobie cenią - mówi Katarzyna Ratajczyk, członek zarządu Bigram.

Jakie inne walory musi mieć praca, żeby skłonić współczesnego menedżera do zainteresowania się nią? Ponad połowa menedżerów (54 proc.) chce mieć wpływ na końcowy wynik pracy. Z kolei trzech na dziesięciu szefów (28 proc.) docenia niezależność stanowiska. Dla co piątego kierownika (23 proc.) ważna jest elastyczność czasu pracy.

- Jeżeli ktoś posiada odpowiednie kompetencje, to chce mieć duże poczucie wpływu na sposób dochodzenia do wyznaczonych celów, maksymalnie wykorzystując wcześniej zdobyte doświadczenie - dodaje.

Czytaj też: Kapcewicz: Menedżer wychowuje pracownika dla kogoś innego

Aleksandra Wielgus, talent manager w ING Życie potwierdza, że poczucie posiadania wpływu na biznes czy procesy decyzyjne w firmie, a także autonomia w działaniu są niezwykle istotne dla menedżerów. Przestrzega jednak, by kierownictwo firmy nie sprowadziło roli menedżerów tylko do egzekucji założonych, kluczowych wskaźników efektywności.

- Ważne jest także silne utożsamianie się z organizacją i ideą prowadzenia przez nią działalności. Korzyści wtedy to m.in. ogromne zaangażowanie w rozwój organizacji, lojalność oraz kreatywność w działaniu, co może przełożyć się na ciekawe pomysły i korzyści biznesowe – komentuje Wielgus.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.