Raport: strony internetowe spółek coraz lepsze informacyjnie i użytkowo

0 0
Raport: strony internetowe spółek coraz lepsze informacyjnie i użytkowo

Strony internetowe spółek są coraz lepsze informacyjnie i użytkowo - wynika z raportu dot. internetowej komunikacji spółek z akcjonariuszami opracowanego i opublikowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

To analiza VII edycji konkursu Złota Strona Emitenta SEG.

"Analiza danych w ujęciu bezwzględnym wskazuje, że strony internetowe mają coraz bogatszą zawartość informacyjną oraz są coraz bardziej przyjazne dla użytkowników" - to jeden z wniosków raportu zatytułowanego "Internetowa komunikacja spółek z akcjonariuszami - analiza przebiegu VII edycji konkursu Złota Strona Emitenta". Raport zawiera także informacje o międzynarodowych trendach i standardach w budowaniu i prowadzeniu stron korporacyjnych.

Uwagi krytyczne raportu to: "największym mankamentem ocenianych stron internetowych jest stosunkowo niski poziom w warstwie technologiczno-użytkowej. Wciąż duża część spółek stosuje rozwiązania sprzed kilkunastu lat, co w świecie komunikacji internetowej jest opóźnieniem o kilka epok" oraz "emitenci zbyt rzadko korzystają z możliwości dotarcia do inwestorów za pośrednictwem mediów społecznościowych".

Czytaj też: 30 proc. firm używa mediów społecznościowych

Np. 70 proc. spółek nie zamieszcza materiałów wideo; 65 proc. nie korzysta z takich sposobów komunikacji z inwestorami jak: chat, blogi, fora eksperckie, portale społecznościowe, RSS; 19 proc. spółek nie podaje adresu mailowego do użytku inwestorów, a 51 proc. nie ma wyszukiwarki treści. Dodatkowo 35 proc. spółek nie ma na stronach żadnej informacji w języku angielskim.

"Co roku po zakończeniu konkursu Złota Strona Emitenta wydajemy raport, w którym można znaleźć nie tylko podsumowanie wyników każdego z trzech etapów konkursu, ale również komentarze i wskazówki ekspertów zajmujących się komunikacją korporacyjną online oraz informacje o najnowszych trendach na rynkach zachodnich. Spółka może również na bazie raportu prześledzić, jak wygląda poziom komunikacji w jej kategorii" - powiedział cytowany w komunikacie przesłanym PAP prezes SEG Mirosław Kachniewski.

Czytaj też: Coraz mniej Polaków poszukuje pracy online

"Podobnie jak w latach ubiegłych poziom oceny był silnie skorelowany z wielkością emitentów - najwyższe rezultaty osiągnęły polskie spółki duże, a najniższe notowane na rynku NewConnect. Osobną grupę, ocenioną zdecydowanie najniżej, stanowią spółki zagraniczne, z których część ma strony internetowe dobrej jakości, ale olbrzymim problemem jest brak kontaktu z inwestorem indywidualnym i dostępności treści w języku polskim" - podaje raport.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.