Raport Oracle i Accenture: wzrosło zapotrzebowanie na analityków finansowych

Nowocześni dyrektorzy finansowi z regionu EMEA wdrażają pojawiające się technologie, aby pomóc w zmianie roli działu finansowego - wynika z ogólnoświatowego badania przeprowadzonego na zlecenie Oracle i Accenture.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Raport Oracle i Accenture: wzrosło zapotrzebowanie na analityków finansowych

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

3 kwi 2014 11:52


Ponad dwie trzecie respondentów badania „Zwiększenie możliwości nowoczesnego działu finansowego: dyrektor finansowy jako propagator nowych technologii", zgodziło się z opinią, że dyrektorzy finansowi są zdecydowanymi propagatorami nowych technologii z uwagi na ich potencjał transformacyjny.

Niemal trzy czwarte dyrektorów finansowych uważa, że nowe technologie, takie jak chmura, technologie mobilne i media społecznościowe, wpłyną na zmianę struktury działów finansowych oraz sposobu zarządzania nimi.

Jednak zaledwie 20 proc. dyrektorów najwyższego szczebla sądzi, że w działach finansowych ich przedsiębiorstw wdrożono najnowocześniejsze technologie, podczas gdy w odniesieniu do działów sprzedaży opinię taką wyraziło 43 proc. dyrektorów.

Działy finansowe, które chcą uchodzić za sprawne i nowoczesne, potrzebują kadr dysponujących nowymi umiejętnościami oraz nowych możliwości analitycznych.

50 proc. respondentów z regionu EMEA odnotowało wzrost liczby analityków finansowych zatrudnionych w ciągu ostatnich dwóch lat, co odzwierciedla rosnące zapotrzebowanie przedsiębiorstw na kadry finansowe dysponujące szerszym zakresem bardziej zaawansowanych umiejętności biznesowych i analitycznych.

Czytaj też: Ile zarabia się na pilnowaniu finansów firmy?

41 proc. respondentów uważa na przykład, że zdolność działu finansowego do zapewniania wglądu w aktualne wyniki finansowe w zestawieniu w budżetem „nie spełnia oczekiwań".

Dyrektorzy finansowi dążący do zmodernizowania działu finansowego wdrażają technologię przetwarzania w chmurze. Respondenci uczestniczący w ankiecie ewidentnie dostrzegają potencjał chmury jako technologii, która jest w stanie zapewnić lepszy wgląd w działalność przedsiębiorstwa dzięki zaawansowanej analizie danych biznesowych.

Ponad jedna czwarta respondentów (28 proc.) korzysta już z przetwarzania w chmurze w celu obsługi budżetowania, planowania i prognozowania, a kolejne 33 proc. planuje przenieść obsługę tych procesów do chmury w ciągu następnego roku.

Ponadto ponad dwie trzecie ankietowanych dyrektorów wdrożyło już w swoim przedsiębiorstwie system oparty na chmurze do obsługi podstawowych funkcji finansowych (24 proc.) lub planuje takie posunięcie (45 proc.).

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.