Raport EY: Pokolenie Y jest wyczulone na niesprzyjające warunki pracy

0 0
Raport EY: Pokolenie Y jest wyczulone na niesprzyjające warunki pracy
Wśród głównych przyczyn odejścia z pracy, ankietowani wskazali niski wzrost płac, brak szans na awans, nadgodziny, brak atmosfery sprzyjającej pracy w grupach, a także przełożonego, który nie pozwala na elastyczne warunki pracy (fot. pixabay)

Przy poszukiwaniu pracy dla pokolenia Y najbardziej liczy się konkurencyjna płaca i benefity, elastyczne warunki pracy, a także niewielka liczba nadgodzin.

Zdaniem 33 proc. badanych ogółem i 35 proc. millenialsów utrzymanie równowagi między życiem osobistym a pracą w ciągu ostatnich 5 lat stało się trudniejsze. Blisko połowa ankietowanych uważa, że wynika to z faktu, że w tym czasie wynagrodzenie wzrosło nie tak bardzo jak wydatki. 48 proc. badanych zadeklarowało, że równocześnie zwiększył się zakres ich obowiązków zawodowych – wynika z raportu EY „Światowe pokolenia: globalne badanie wyzwań w obszarze równowagi między pracą a życiem osobistym”.

Czytaj też: Pokolenie Y zdominuje rynek za dziesięć lat. Czy firmy są na to gotowe?

Pozostałe powody to: wzrost liczby obowiązków domowych (39 proc.), większa liczba godzin w pracy (36 proc.) i posiadanie dzieci (23 proc.). Zachowanie równowagi między życiem zawodowym i osobistym jest największym wyzwaniem dla Niemców (49 proc.) i Japończyków (44 proc.). W Chinach jako problem ten czynnik wskazało zaledwie 16 proc. pracowników.

Tydzień = 40 godzin?

Blisko połowa (46 proc.) badanych pracuje ponad 40 godzin tygodniowo, a 4 na 10 twierdzi, że ilość czasu spędzanego w pracy w ciągu ostatnich 5 lat wzrosła. Spośród tej grupy około 2/3 stwierdziło, że czas pracy zwiększył się o 2 do 4 godzin tygodniowo, a 1/3, że o 5 lub więcej.

Czytaj też: Pokolenie Y w pracy. Czy są efektywni?

Ponad połowa menedżerów w Meksyku (61 proc.), USA (58 proc.), Indiach (55 proc.) i Brazylii (51 proc.) pracuje ponad 40 godzin w tygodniu. Co ciekawe, w Chinach ten odsetek wynosi zaledwie 19 proc.. Połowa przedstawicieli pokolenia boomersów pracuje ponad 40-godzin tygodniowo. To większy odsetek niż pokolenia X (45 proc.) czy Y (44 proc.).

Gospodarka napędza zmiany na rynku pracy

Coraz więcej osób podejmuje świadome decyzje dotyczące zatrudnienia na podstawie czynników makroekonomicznych. W ciągu ostatnich 5 lat około 1/3 (31 proc.) badanych zmieniła pracę z powodu zmian w gospodarce – najbardziej skłonni do tego byli przedstawiciele millenialsów (37 proc.).

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.