PZU ułatwia kontakt niesłyszącym

0 0
PZU ułatwia kontakt niesłyszącym
PZU przeszkolił pracowników wybranych oddziałów z podstaw języka migowego. /Fot. Flickr, daveynin, CC2.0

PZU wprowadził w wybranych oddziałach obsługę w polskim języku migowym. Korzysta z usług tłumaczy zewnętrznej firmy, a także szkoli własnych pracowników.

W oddziale PZU przy specjalnie oznaczonym stanowisku osoba głucha będzie mogła nawiązać połączenie wideo z tłumaczem z firmy migam.org, a za jego pośrednictwem przeprowadzić rozmowę z pracownikiem PZU. Usługa została wprowadzona pilotażowo w ośmiu wybranych oddziałach.

Nowa usługa skierowane jest do osób głuchych i niedosłyszących mieszkających w największych miastach w Polsce. Wcześniej musiały one udać się do oddziału w towarzystwie osoby słyszącej, posługującej się językiem migowym, która była pośrednikiem i tłumaczem w rozmowie.

Dzięki wprowadzeniu obsługi w polskim języku migowym, który jest skodyfikowanym systemem językowym nauczanym w szkołach i na specjalnych kursach niesłyszący mogą kontaktować się z ubezpieczycielem w języku, który jest dla nich naturalny i w pełni zrozumiały.

- W PZU wiemy jak ważna jest odpowiednia komunikacja ze wszystkimi naszymi klientami. Wciąż staramy się poprawić jej dostępność, np. wprowadzając obsługę w mediach społecznościowych, czy za pomocą chatu wideo. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom takim jak obsługa w języku migowym odpowiadamy na potrzeby wielu osób które do tej pory nie mogły w pełni korzystać z naszych usług.  – mówi Michał Witkowski, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej PZU.

Oprócz usługi internetowej PZU przeszkolił pracowników wybranych oddziałów z podstaw języka migowego.

Obsługa osób niesłyszących dostępna jest w następujących oddziałach PZU w Warszawie (Al. Jana Pawła II 24 i ul. Płocka 17), Gdańsku (ul. Grunwaldzka 105), Szczecinie (ul. Lucjana Rydla 52), Augustowie (ul. 3 Maja 13), Rzeszowie (ul. Zygmuntowska 14), Krakowie (ul. Lubicz 23) i Wrocławiu (ul. Armii Krajowej 4a).

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.