PwC wesprze start-upowców. Pomoże im wejść na rynek

0 0
PwC wesprze start-upowców. Pomoże im wejść na rynek
Najlepsze start-upy będą miały możliwość skorzystania ze współpracy z PwC i wprowadzenia swoich produktów czy usług zarówno na rynki w Europie Środkowo-Wschodniej, ale także globalnie. (Fot. Shutterstock)

• PwC otworzyło w Polsce program Startup Collider, którego celem jest wspieranie i promowanie start-upów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.
• Firma zapewni opiekę mentorów i umożliwi skrócenie ścieżki wychodzenia na rynek z produktami i usługami.

Pierwszą grupę programu Startup Collider stanowić będą start-upy związane z sektorem fintech (financial technology). Dziesięć wybranych start-upów zostanie zaproszonych na trzymiesięczny program, w trakcie którego każdy z nich pod okiem mentorów będzie poznawał potrzeby swoich klientów, dopracowywał swój model biznesowy, analizował rynki pod kątem ich potencjału i poznawał zagadnienia prawne związane z rodzajem planowanej działalności.

Najlepsze start-upy będą miały możliwość skorzystania ze współpracy z PwC i wprowadzenia swoich produktów czy usług zarówno na rynki w Europie Środkowo-Wschodniej, ale także globalnie.

Czytaj też: Jak odnieść sukces? Rady dla start-upowców na start

- Jestem przekonana, że nasza nowa inicjatywa będzie stanowić istotną pomoc dla europejskich start-upów. Program oferuje szeroki wachlarz możliwości – rozwiązania opracowane przez start-upy będą wdrażane w ramach usług PwC w Europie Środkowo-Wschodniej, a dzięki globalnej pozycji PwC, mogą zyskać nowych klientów na całym świecie – mówi Jolanta Kokosińska, partner w PwC, lider zespołu Innowacje i B+R.

Opieka mentorów

Start-upy wybrane do programu akceleracji znajdą się pod opieką dwóch dedykowanych mentorów, spośród których jeden jest ekspertem zewnętrznym, drugi zaś z ramienia PwC związanym z branżą, w której start-up będzie działał.

Czytaj też: Dariusz Żuk: Dla start-upów w Polsce to najlepszy czas

- PwC uruchomiło program akceleracji, aby wzmacniać transgraniczne więzi przedsiębiorców ze społecznością start-upów i inwestorów, wspierać wchodzenie start-upów na rynek oraz przyspieszać ich rozwój. Europejscy przedsiębiorcy wybrani do współpracy z PwC zyskają niepowtarzalną szansę na rozwój – mówi Mateusz Nowak, menedżer w PwC, lider programu Startup Collider.

Etapy programu

Każdy roczny cykl programu Startup Collider obejmuje trzymiesięczny etap akceleracji w ramach stacjonarnego „bootcamp’u”, podczas którego przedsiębiorcy spotykają się z ekspertami PwC i różnymi jednostkami biznesowymi, aby zgromadzić jak najwięcej informacji.

Po tak rozbudowanym programie akceleracji start-upów następuje 6- lub 9-miesięczny etap wchodzenia na rynek, w trakcie którego PwC będzie wspierało start-upy w finalizacji koncepcji i pierwszej sprzedaży.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.