PwC przejmuje spółkę Fern Partners. I zapowiada kolejne akwizycje

0 0
PwC przejmuje spółkę Fern Partners. I zapowiada kolejne akwizycje
- Następuje kolejne wzmocnienie działu doradztwa biznesowego – mówi Krzysztof Badowski, partner w PwC. (Fot. Wistula/wikimedia, licencja Creative Commons)

Firma doradcza PwC przejęła Fern Partners. Dzięki tej transakcji wzmocniła dział doradztwa biznesowego o ekspertów specjalizujących się w zarządzaniu cenami i budową strategii cenowych.

Fern Partners to zespół ekspertów z wieloletnim międzynarodowym doświadczeniem w tzw. pricing & revenue management, czyli zwiększaniu przychodów dzięki efektywnemu zarządzaniu cenami produktów i usług.

- Po ogłoszonym przez nas w zeszłym tygodniu planie przejęcia grupy Outbox, to kolejna transakcja PwC wpisująca się w nasz plan rozwoju doradztwa biznesowego: od strategii do wdrożeń. Połączenie sił grupy Outbox, Fern Partners i naszych zespołów data analitics przyspiesza realizację tego planu. Uważnie przyglądamy się rynkowi pod kątem kolejnych akwizycji – mówi Adam Krasoń, prezes PwC Polska.

Spece od strategii cenowych

Fern Partners jest jedną z niewielu firm na polskim rynku specjalizujących się w budowaniu i wdrażaniu strategii cenowych. Wśród jej klientów są przedsiębiorstwa z sektorów dóbr konsumenckich, handlu, ochrony zdrowia, energetyki, transportu i logistyki oraz usług finansowych.

- Następuje kolejne wzmocnienie działu doradztwa biznesowego – mówi Krzysztof Badowski, partner w PwC, lider zespołu dóbr konsumenckich i handlu detalicznego na region Europy Środkowo-Wschodniej.

W obliczu silnej konkurencji na rynku i wojny cenowej „pricing” jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się obszarów. Polskie firmy są często bardziej zachowawcze w podejściu do zarządzania ceną niż firmy zachodnie. Tymczasem nowoczesne metody analizy dużych zbiorów danych (data analytics), w połączeniu z tradycyjną ekonometrią i statystyką, pozwalają firmom na jednoczesne budowanie przewagi konkurencyjnej i zwiększanie przychodów.

- Polityka cenowa staje się jednym z najważniejszych wyzwań dla wielu przedsiębiorstw, szczególnie na rynku tak wrażliwym jak Polska. Praktyka potwierdza, że odpowiednie podejście do zarządzania cenami pozwala na skuteczny i trwały wzrost zysku o 1-3 p.p. Dołączenie do zespołu PwC otwiera nam szerzej dostęp do rynków międzynarodowych, a naszym obecnym klientom daje możliwość korzystania z pełnej ekspertyzy doradztwa biznesowego – mówi Maciej Kroenke, założyciel Fern Partner.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Właśnie 1 z tych niewielu firm specjalizujących się w pricingu jesteśmy my - pricingLAB. Podchodzimy do cen interdyscyplinarnie łącząc metodologie i narzędzia z matematyki statystycznej, ekonomii behawioralnej oraz psychologii.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.