Property News

Puste biurka na siebie nie zapracują

0 0
Puste biurka na siebie nie zapracują

Wykorzystanie stanowisk pracy w tradycyjnie zaaranżowanych biurach rzadko przekracza 70 proc. Wskaźnik ten waha się w zależności od branży i specjalizacji biura. Największą frekwencję, sięgającą 70 proc., odnotowuje się we wtorki po południu, natomiast w piątki po przerwie obiadowej spada ona do 30 – 35 proc - wynika z badań przedstawionych przez CBRE. Jak przekonują specjaliści, odpowiednia strategia w miejscu pracy pozwala na znaczne oszczędności.

Oznacza to, że nawet kiedy w biurze panuje największy ruch, aż trzy na dziesięć stanowisk pracy nie jest wykorzystywanych.

W wyniku upowszechnienia technologii internetowych i mobilnych w zglobalizowanych gospodarkach opartych na wiedzy, można pracować w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Chociaż pracownicy nadal przychodzą do biura na spotkania, konsultacje czy w celu wykonywania rutynowych czynności, w wielu branżach codzienna obecność w biurze przestała być koniecznością, przekonują eksperci.


- Najemcy powierzchni biurowych coraz częściej szukają biur pozwalających na elastyczne aranżacje, umożliwiające znaczne oszczędności. Coraz więcej firm, zaczyna doceniać korzyści związane ze zmniejszeniem powierzchni najmu i obniżeniem kosztów, które można osiągnąć dzięki zastosowaniu innowacyjnej strategii miejsca pracy, uwzględniającej nowy styl pracy. Obniżenie kosztów najmu może sięgać 20 proc. - mówi Jonathan Steer, dyrektor Działu Doradztwa Budowlanego, CBRE w Polsce.

Mniejsze biuro oznacza niższe koszty. Dlatego renegocjacja umów najmu, jest dobrą okazją dla firmy na przemyślenie swojej strategii w zakresie rozplanowania miejsc pracy oraz zapotrzebowaniem na powierzchnię biurową. Nowoczesne biura są elastyczne i łatwo dają się przystosować do przyszłych potrzeb, co oznacza mniej przeprowadzek.

Tzw. aranżacja typu "innovative office" wpływa korzystnie na współpracę pomiędzy poszczególnymi działami i pracownikami. Jest też postrzegana jako atrakcyjna przez nowe pokolenia pracowników, którzy coraz częściej cenią sobie swobodną, nieformalną atmosferę w miejscu pracy oraz nowoczesny design. Takie podejście pomaga także w kreowaniu wizerunku firmy oraz budowaniu wyróżniającej się marki.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.