PulsHR_Day: O automatyzacji i zawodach przyszłości rozmawiamy z Agnieszką Kolendą z Hays Poland

Zbliża się PulsHR_Day. Targi pracy i kariery odbędą się 15 listopada w Katowicach. O tym, że warto o rynku pracy rozmawiać, przekonuje nas Agnieszka Kolenda, executive manager z  Hays Poland: - Wszyscy zastanawiamy się, w którym kierunku pójdzie rynek pracy, gdzie będziemy pracować za 20 lat - mówi Kolenda.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PulsHR_Day: O automatyzacji i zawodach przyszłości rozmawiamy z Agnieszką Kolendą z Hays Poland

PODZIEL SIĘ


Autor: Gabriel Paździor

11 lis 2017 6:00


Rozmówczyni portalu PulsHR.pl podkreśla, że tegoroczna edycja targów i konferencji PulsHR_Day to nie pierwszy raz, kiedy Hays Poland będzie w Katowicach rozmawiać o rynku pracy. Agnieszka Kolendą przekonuje, że jest bardzo dużo tematów, na jakie można, a nawet trzeba rozmawiać, a jeden z kluczowych to automatyzacja zderzona z rynkiem pracownika.

- Widzimy sytuację, że coraz mniej młodych osób wkracza na rynek pracy - mówi Kolenda. - Firmy mają ogromny problem ze znalezieniem pracowników. Myślę, że to jest bardzo interesujący moment. Wszyscy zastanawiamy się, w którym kierunku pójdzie rynek pracy, gdzie będziemy pracować za 20 lat. Pytamy, czy zawody, które dzisiaj znamy, będą jeszcze istniały.

W konsekwencji nasza rozmówczyni sugeruje młodym ludziom, by dobrze się zastanowili, w jakim kierunku chcą iść ze swoją edukacją. - (Młodzi ludzie - red.) muszą odpowiedzieć na pytanie:
w co powinienem zainwestować? Co powinienem robić, aby za 5 lat odnaleźć się
na rynku pracy, ale i by ta praca była dla mnie satysfakcją?

Więcej o targach i towarzyszącej im konferencji przeczytasz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.