PulsHR_Day: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna na konferencji Puls HR w Katowicach

W 1995 roku ustalono, że 20 proc. ludzkości będzie w stanie utrzymać wzrost gospodarki świata. O tym, jak sprawić, by Polska była w tych 20 proc., będą rozmawiać eksperci Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) na PulsHR_Day. Zagadnienie przybliża nam dr hab. Barbara Piontek, zastępca prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., prof. nadzw. Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PulsHR_Day: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna na konferencji Puls HR w Katowicach

PODZIEL SIĘ


Autor: Gabriel Paździor

www.pulshr.pl

13 lis 2017 6:00


• Dla rozmówczyni portalu PulsHR.pl właśnie rynek pracy, któremu będzie poświęcona konferencja i targi 15 listopada w MCK w Katowicach, odegra kluczową rolę w odpowiedzi na wyzwania przyszłości.

• Profesor Piontek przypomina, że na całym świecie od 1995 r., czyli od konferencji w San Francisco, mówi się o modelu Pareto 80/20, w którym 20 proc. ludzkości utrzyma wzrost gospodarczy świata.

• – My będziemy rozmawiać o tym, jak zrobić, by Polska, Śląsk znalazły się wśród tych 20 proc. – podkreśla Barbara Piontek.

• By dobrze przygotować Śląsk na to wielkie wyzwanie, KSSE angażuje się w edukację, która stoi za kwalifikacjami pracowników.

• Więcej o konferencji PulsHR_Day dowiesz się tutaj.

 

Dlaczego Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) będzie 15 listopada na PulsHR_Day?

Prof. Barbara Piontek, wiceprezes KSSE: – Jesteśmy otwarci na współpracę z wszystkimi podmiotami, które kładą nacisk na rynek pracy i są odpowiedzialne za procesy rekrutacyjne i kształcenia. Rynek pracy to system naczyń połączonych, na którym spotyka się przedsiębiorca i pracownik. Wiemy, że dostępność kadr i jakość pracowników będzie czynnikiem decydującym o potencjalnie rozwojowym regionu, o procesach wzrostu i o skłonnościach inwestycyjnych inwestorów, stąd nasza obecność.

 

Czy jest coś, na co chcą państwo specjalnie zwrócić uwagę w czasie konferencji PulsHR_Day?

– Interesuje nas cały obszar zagrożeń i szans na rynku pracy. To, co dzisiaj jest kluczowe i będzie decydowało o potencjale i jakości pracowników, a także wszystkie aspekty związane ze szkolnictwem branżowym i współpracą między nauką, biznesem i samorządem.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.