Przychody Work Service rosną, ale zysk spada

0 0
Przychody Work Service rosną, ale zysk spada
- Już 44 proc. naszych przychodów generowanych jest za granicą i rośniemy dwukrotnie szybciej niż rynek usług personalnych w regionie CEE – mówi Maciej Witucki, prezes Work Service. (Fot. Mat. pras.)

• Grupa kapitałowa Work Service zanotowała w całym 2015 r. ponad 2 mld skonsolidowanych przychodów, co stanowi wzrost o 22 proc. rok do roku.
• Zysk netto grupy pod koniec ubiegłego roku wyniósł 41,4 mln zł - to 20 proc. spadek w porównaniu z 2014 r.
• W dobie rynku pracownika i wzmożonego zapotrzebowania na usługi personalne, spółka zapowiada wejście w nowy etap rozwoju organicznego, opartego na integracji usług i sprzedaży międzynarodowej.

Ostatnie trzy lata to czas rozwoju Work Service zarówno pod względem geograficznym, jak i w ramach specjalistycznych linii biznesowych. - Już 44 proc. naszych przychodów generowanych jest za granicą i rośniemy dwukrotnie szybciej niż rynek usług personalnych w regionie CEE – mówi Maciej Witucki, prezes Work Service.

– Zarówno w Polsce jak i w całym naszym regionie mamy do czynienia z umacniającym się rynkiem pracownika, a także coraz większym zapotrzebowaniem przedsiębiorców na wykwalifikowane kadry. Jest to element rynkowy, który wpływa na ogromny popyt na usługi personalne. Dlatego w 2016 i 2017 roku planujemy postawić na integrację działań, digitalizację i większe wykorzystanie synergii w całej grupie, aby zapewnić klientom w Europie jeszcze łatwiejsze dotarcie do pracowników – wyjaśnia Witucki.

Jak dodaje, długofalowym celem spółki jest wejście do pierwszej piątki firm świadczących usługi HR w Europie.

2015 – rok zmian

Rok 2015 był dla grupy Work Service okresem przełomowym. Po raz pierwszy w historii grupa przekroczyła poziom 2 mld przychodów, co oznacza wzrost na poziomie 22 proc. rok do roku. Również na poziomie wyniku operacyjnego powiększonego o amortyzację (EBITDA) została przekroczona bariera 100 mln złotych.

Zysk netto (bez kosztów jednorazowych) wyniósł 60,09 mln zł, zaś całkowity zysk netto przekroczył 41 mln zł - czyli spadł o ponad 20 proc. w porównaniu do 2014 r. Koszty jednorazowe były związane z budowaniem struktur na nowych rynkach dla spółek wysokomarżowych, akwizycjami oraz utrzymującymi się różnicami kursowymi.

W przeliczeniu na pełne etaty ponad 40 tysięcy osób znalazło zatrudnienie dzięki Work Service.

- We wrześniu do grupy dołączyły dwie wysokomarżowe spółki z grupy CRS, co pozwoliło wejść na rynek belgijski. Uruchomiliśmy procesy sprzedażowe dedykowane dla międzynarodowych blue chipów. Dokonaliśmy inwestycji w spółki wysokomarżowe, które działają w nowych krajach. W ubiegłym roku rozpoczął się również proces dual listingu, który doprowadził do wejścia Work Service na London Stock Exchange. Dziś jesteśmy pierwszą polską firmą notowana na dwóch parkietach jednocześnie, w Warszawie i Londynie - mówi Tomasz Misiak, prezydent rady nadzorczej Work Service.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.