Przychody Grupy Impel o 14 proc. w górę

0 0

Grupa Impel, największy polski dostawca usług outsourcingowych, osiągnęła w 2012 r. przychody ze sprzedaży na poziomie 1,4 mld zł, co oznacza wzrost w stosunku do ubiegłego roku o 177 mln zł. Grupa wypracowała zysk operacyjny w wysokości 45 mln zł.

Przychody Grupy Impel o 14 proc. w górę

Analiza wyników w rozbiciu na poszczególne rodzaje usług wykazuje, że wszystkie jednostki biznesowe Grupy Impel zanotowały w 2012 r. wzrost przychodów ze sprzedaży. Dwie największe jednostki - Obsługa Nieruchomości (usługi porządkowe i techniczna obsługa nieruchomości) oraz Bezpieczeństwo osiągnęły w 2012 r. sprzedaż odpowiednio: 683,5 mln zł i 443,5 mln zł. Najwyższy wskaźnik wzrostu przychodów (o 31 proc.) zanotowała jednostka Dystrybucja, której sprzedaż wyniosła 290,5 mln zł.

- Osiągnęliśmy najwyższy wzrost przychodów od momentu wejścia na GPW i taki rosnący trend z roczną dynamiką rzędu 14 proc. chcemy utrzymać. Wycofanie się z nierentownych kontraktów oraz wysokie koszty obsługi akwizycji w segmencie Ochrona miały największy wpływ na wyniki 2102 roku. Dodatkowo, czynnikami zewnętrznymi wpływającymi na spadek EBIT 2012 były: wzrost minimalnego wynagrodzenia do kwoty 1 500 zł, tj. o 8,2 proc. (od 1 stycznia 2012 roku), obniżenie wysokości dofinansowania do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych stopnia umiarkowanego (od 1 styczna 2012 roku i od 1 lipca 2012 roku) oraz wzrost składki rentowej o 2 proc. po stronie pracodawcy (od 1 lutego 2012 roku). Skala naszego biznesu jest jednak duża, największa na polskim rynku, dlatego utrzymanie poziomu rosnących przychodów pokazuje ugruntowaną pozycję naszej Grupy. W roku 2013 nie przewidujemy pogorszenia otoczenia prawnego związanego ze zmianami przepisów dlatego też negatywne czynniki, które uwidoczniły się w roku 2012 nie będą miały wpływu na wyniki bieżącego roku - zapewnia Grzegorz Dzik, prezes Impel.

- Jesteśmy pewni, że po pozytywnej decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie przejęcia Brink's C.L. Polska zdecydowanie poprawimy naszą pozycję w cash handlingu. Umocnienie pozycji w sektorze usług konwojowania i liczenia wartości pieniężnych to kolejny krok w kierunku konsolidacji rynku, konsolidacji, która daje szansę na wzrosty - twierdzi Wojciech Rembikowski, wiceprezes Impel.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.