Przychody Adecco Poland coraz większe

0 0
Przychody Adecco Poland coraz większe
- Obecnie z liczby zatrudnianych przez nas osób, pracownicy biurowi stanowią 28 proc., a 72 proc. są to tzw. "niebieskie kołnierzyki", czyli pracownicy produkcyjni - mówi Anna Wicha, dyrektor generalny Adecco Poland. (Fot. PTWP)

• Adecco Poland zatrudnia obecnie 17,5 tys. pracowników tymczasowych. To o 6 proc. więcej niż rok temu.
• W pierwszym półroczu 2016 roku agencja odnotowała przychód na poziomie 379 mln zł, co stanowi 18 proc. wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym.
• Spółka zaraportowała wzrost zysku netto w drugim kwartale o 7 proc. rok do roku.

Największe wzrosty przychodów Adecco Poland odnotowało w branży logistycznej (+61 proc.) i finansowej (+56 proc.). Dużą popularnością cieszyły się zamówienia na tzw. inne usługi (np. porządkowe, sprzedażowe, pakowania itp.). Tu odnotowano wzrost na poziomie 37 proc. W przypadku produkcji o 23 proc. wzrosły przychody w branży chemicznej.

- Największe wzrosty zamówień widać w firmach usługowych, które bardzo dobrze dopasowały się do potrzeb rynku i w związku z tym świetnie się rozwijają. Można także zauważyć wzrost outsourcingu usług, gdyż do Polski przenoszona jest zagraniczna produkcja - powiedziała Anna Wicha, dyrektor generalny Adecco Poland.

Czytaj też: Polacy zainteresowali się nowym krajem. Kusi wynagrodzenie i dobre warunki pracy

Analizując wyniki Adecco Poland widać jednocyfrowy wzrost pracowników tymczasowych w kontekście dwucyfrowego wzrostu przychodów. Związane jest to z jednej strony z rosnącymi zarobkami pracowników, którym pomaga rynek kandydata i nowa ustawa o płacy minimalnej.

Z drugiej strony warto zwrócić uwagę na fakt, że Adecco Poland od jakiegoś czasu koncentruje swoje działania biznesowe na pracownikach biurowych.

- Obecnie z liczby zatrudnianych przez nas osób, pracownicy biurowi stanowią 28 proc., a 72 proc. są to tzw. "niebieskie kołnierzyki", czyli pracownicy produkcyjni. W kolejnych miesiącach będziemy starali się zmniejszać tę różnicę. Zmiana strategii w tym zakresie związana jest także z uruchomieniem w Polsce nowego brandu Spring Professional, którego zespół jest dedykowany głównie do rynku specjalistów i kandydatów wyższego szczebla - powiedziała Anna Wicha.

Spring Professional oficjalnie został uruchomiony w Polsce pod koniec lipca br. i skupia się obecnie na sześciu specjalizacjach: finanse, sprzedaż i marketing, inżynieria, nieruchomości i budownictwo, logistyka i farmacja. Firma ma w tej chwili dedykowane biura w pięciu miastach: Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.