Produkty Apple nie dla chińskich urzędników

0 0
Produkty Apple nie dla chińskich urzędników

I - produkty nie dla pekińskich urzędników. W oficjalnym dokumencie zakazano kupowania na potrzeby urzędów 10 produktów koncernu Apple. Chińskie władze ograniczają wykorzystywanie zagranicznych technologii w sektorze publicznym.

Nieoficjalnie mówi się, że ograniczanie przez Chiny wykorzystywania w sektorze publicznym zagranicznych komputerów czy oprogramowania ma związek z wzajemnymi oskarżeniami Pekinu i Waszyngtonu o szpiegostwo. Podejrzenia w Chinach podsyciła sprawa Snowdena.

Władze chińskiej stolicy opublikowały listę zakazanych produktów elektronicznych, które nie mogą być używane przez urzędników. Znalazły się na niej m.in. IPad, IPad Mini, MacBook Air i MacBook Pro. Podobne listy tworzone są też na szczeblu rządowym. Jak podano, znajdują się na nich też produkty firmy Hewlett-Packard.

Czytaj też: Praca w Apple ma wiele wad. Oto one

W ubiegłym tygodniu urzędom w całych Chinach zakazano korzystania z najpopularniejszych zachodnich programów antywirusowych. Eksperci uważają, że nie wpłynie to jednak na spadek sprzedaży zakazanych produktów, bo zdecydowana większość rynku to prywatni konsumenci.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.