Problemem współczesnych firm jest silosowość

0 0
Problemem współczesnych firm jest silosowość

- Dużym problemem współczesnych firm jest silosowość – osobno funkcjonują osoby odpowiedzialne za biznes, osobno za technologie – twierdzi Bogusława Matuszewska, prezes Fundation For Strategic Competence Development.

- Struktury tak zostały podzielone – w efekcie następuje ich rozjazd, bo każda z tych grup ma określone kompetencje i wiedzę. Obie nie lubią wkraczać na nie swoje obszary – powiedziała Bogusława Matuszewska w trakcie XXIV Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.

- Biznes opiera się o technologię zaimplementowaną, nie mówi się o technologiach, które będą wdrażane - wyjaśniła.

W opinii Jolanty Jaworskiej, dyrektor programów publicznych w IBM Polska działy informatyczne w administracji publicznej, szczególnie w miastach, coraz lepiej zaczynają współpracować. Jej zdaniem widać zmiany, edukacja odnosi efekty.

Piotr Skirski, dyrektor ds. projektów strategicznych, Cisco Systems Poland zauważył, że w wielu współczesnych firmach problemem jest czynnik ludzki, bo technologia funkcjonuje.

- W wielu miejscach pokutuje podejście, że jeśli technologia jest zakupiona, wszystkie problemy powinny zniknąć. Tymczasem sama technologia nie zadziała, jeśli ludzie nie będą umieli z niej korzystać – wyjaśnił Piotr Skirski.

Piotr Płoszajski ze Szkoły Głównej Handlowej zauważył, że większość firm, które w ostatnich 20 latach odniosła spektakularny sukces, nie powstała od biznes planu. Przykładem Google.

- Znakomita większość z nich nie mała na początku w zamyśle biznesu, robienia pieniędzy. Zaczęło się od tego, że ludzie potrzebowali rozwiązać problem. Do tego potrzebowali technologii. Zaczynało się od pomysłu i technologii – zaznaczył Piotr Płoszajski.

Agnieszka Hryniewicz–Bieniek zastanawiała się nad nową rolą działów IT we współczesnych korporacjach.

- Szefa IT wyobrażam sobie jako analityka, który może dla biznesu tworzyć wartościowe raporty na podstawie danych, do których ma dostęp. Dział IT byłby wówczas partnerem strategicznym w firmie, dyrektor IT podejmowałby ryzyko - zaproponowała Agnieszka Hryniewicz–Bieniek, country director Google Polska.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.