wnp.pl

Prezesi muszą przygotować firmy na zmiany. Pomóc mogą wyspecjalizowani pracownicy

0 0
Prezesi muszą przygotować firmy na zmiany. Pomóc mogą wyspecjalizowani pracownicy
Prezesi spółek muszą stawiać czoła wielu wyzwaniom, z którymi - jak wskazują - nie spotkali się do tej pory (fot.pixabay.com)

• Przez najbliższe trzy lata większość spodziewa się rozwoju firmy, wzrostu zatrudnienia oraz istotnej transformacji modelu operacyjnego.
• 88 proc. CEO martwi się o wpływ światowej gospodarki na ich firmę.
• Prezesi spółek mają świadomość, że ich organizacje muszą wprowadzać przełomowe przedsięwzięcia biznesowe i muszą to zrobić teraz albo nigdy - mówi John Veihmeyer z KPMG International.

Takie wnioski wynikają z badania firmy doradczej KPMG, przeprowadzone wśród 1 268 prezesów globlanych spółek (CEO). Co ważne większość CEO jest pewna perspektywy rozwoju przez najbliższe 3 lata.

Aż 89 proc. prezesów spółek jest przekonana o rozwoju własnej firmy w perspektywie kolejnych 3 lat. Niewiele mniej (86 proc.) uważa, że to będzie dobry czas dla gospodarki kraju, w którym prowadzą działalność, 85 proc. przewiduje rozwój branży, a 80 proc. spodziewa się rozwoju globalnej gospodarki.

Blisko połowa CEO oczekuje, że roczny wzrost przychodów osiągnie pomiędzy 2 a 5 proc. w kolejnych 3 latach. Głównymi źródłami tego wzrostu będą nowe produkty (28 proc.), nowi klienci (26 proc.), nowe rynki (25 proc.) oraz nowe kanały sprzedaży (22 proc.).

Prezesi spółek muszą stawiać czoła wielu wyzwaniom, z którymi - jak wskazują - nie spotkali się do tej pory. Jak wynika z corocznego badania KPMG, 88 proc. CEO obawia się o lojalność swoich klientów. Taki sam odsetek prezesów martwi się o wpływ światowej gospodarki na ich firmę, w przypadku gdy globalny wzrost gospodarczy będzie mniejszy niż przewidywany. Aż 86 proc. resondentów wskazuje na brak czasu na strategiczne myślenie o przełomowych rozwiązaniach biznesowych i innowacjach kształtujących przyszłość ich firm.

Czytaj też: Rady nadzorcze: Kompetencje największym wyzwaniem

Co istotne, 65 proc. prezesów globalnych spółek obawia się wejścia na rynek nowych konkurentów, którzy podejmą przełomowe przedsięwzięcia biznesowe, a ponad połowa (53 proc.) CEO twierdzi, że ich własne organizacje nie wprowadzają wystarczająco przełomowych modeli biznesowych.

- Prezesi spółek mają świadomość, że ich organizacje muszą wprowadzać przełomowe przedsięwzięcia biznesowe i muszą to zrobić teraz albo nigdy. Pomimo dzisiejszej niepewności geopolitycznej oraz istnienia przełomowych mechanizmów rynkowych i sił społecznych, CEO w naszym badaniu koncentrują się na rozwoju, umacnianiu swoich obecnych możliwości i przygotowaniu swoich przedsiębiorstw na zupełnie odmienną przyszłość przy pomocy transformacji, zaawansowanych technologii i bardziej wyspecjalizowanych pracowników – mówi John Veihmeyer, Global Chairman w KPMG International.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.