Prezes musi zarazić pracowników dbaniem o klienta

0 0
Prezes musi zarazić pracowników dbaniem o klienta

Z badań Bain & Company wynika, że firmy skupione na kliencie osiągają wynik o 4-8 proc. lepszy niż konkurencja. Jak zatem zaangażować pracowników w tworzenie relacji z klientem, która jest kluczem do sukcesu firmy?

- Prezes musi pomyśleć o tym, jak sprawić, aby koncentracja firmy na kliencie była celem każdego pracownika, niezależnie od zajmowanego stanowiska - mówił podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Przemysław Gdański, wiceprezes BRE Banku .

Uważa on, że reakcje zarządu na kwestie, które dotyczą klienta pokazują pracownikom, co jest najważniejsze. - Jeżeli w swoich działaniach nie będziemy tego okazywać, to nie damy przykładu - twierdzi Gdański.

O tym, jak ważna w budowaniu misji firmy jest komunikacja top menedżmentu z pracownikami, doskonale wie Maciej Witucki, prezes Orange Polska.

- Od trzech lat nie ma u nas ani jednej wypowiedzi publicznej prezesa bez wspomnienia o misji klienta. Trwa nieustająca propaganda wewnątrz firmy - mówi Witucki.

Wspomina jednak, że w komunikowaniu misji sam prezes nie wystarczy - muszą być też w firmie ambasadorzy tych wartości. Dlatego dwa razy w roku członkowie zarządu i pracownicy odwiedzają placówki firmy nawet w najdalszych zakątkach Polski.

- Ludzie z centrali nie będą znali się na rzeczy, jeżeli nie będą jeździli do swoich jednostek - tłumaczy Witucki.

Jak przyznaje, trwające od trzech lat działania firmy przynoszą efekty. W przeprowadzanej co pół roku ankiecie, w której pracownicy odpowiadają na pytanie „Czy Orange Polska jest firmą, której zależy na kliencie?" - ponad 80 proc. odpowiada, że tak.

Oznacza to, że rozumieją strategię firmy, wiedzą, co jest jej priorytetem i się z nią utożsamiają, dzięki czemu mogą stać się najlepszymi ambasadorami marki.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.