Prezes Fakro chce kupować jabłka dla swoich pracowników. Na złość Putinowi

0 0
Prezes Fakro chce kupować jabłka dla swoich pracowników. Na złość Putinowi

Ryszard Florek, założyciel i szef firmy Fakro ma pomysł jak poradzić sobie z rosyjskim emargiem na jabłka i pomóc polskim sadownikom. Pisze w tej sprawie list do sekretarza stanu w resorcie gospodarki.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", szef firmy będącej drugim na świecie producentem okien dachowych, w liście do Jerzego Witolda Pietrewicza proponuje, aby firmy w Polsce kupowały jabłka dla swoich pracowników.

Czytaj też wywiad z Ryszardem Florkiem: Kontrolujemy rynek, by nie stracić najlepszych pracowników

"Osobiście bardzo chętnie zdecydowałbym się na zakup jabłek dla pracowników firm z grupy Fakro" - zapewnia w liście i podkreśla, że inni polscy przedsiębiorcy pewnie również skorzystaliby z tej możliwości.

Problem polega jednak na tym, że pracodawca ma obowiązek dodać pracownikowi do przychodu wartość otrzymanych przez niego świadczeń w naturze (czyli np. jabłek) i od tej zwiększonej pensji zapłacić podatek i składkę ubezpieczeniową. Jabłka nie są doliczane do przychodu pracownika tylko wtedy, gdy pojawiają się na stole w czasie imprezy integracyjnej - wyjaśnia dziennik.

Czytaj też: Bez wiedzy ekonomicznej Polacy nie będą zarabiać więcej

Prezes Florek proponuje więc "wprowadzenie przepisów, które umożliwią zaliczanie kosztów zakupu jabłek do kosztów podatkowych firmy i nieuwzględnianie tego jako przychód pracownika".

Jak ocenia na łamach dziennika Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan, zmiana wiązałaby się z częściowym uszczupleniem dochodów budżetu, ale z drugiej strony państwo i tak musiałoby pomóc sadownikom.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Obudził się Prezes Fakro i nadaje rozgłos kupowaniu jabłek dla pracowników. U nas już od miesiąca są kupowane codziennie jabłka i leżą w każdym dziale oraz na portierni. Podobnie w innych zakładach.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.