Prezes Fakro chce kupować jabłka dla swoich pracowników. Na złość Putinowi

Ryszard Florek, założyciel i szef firmy Fakro ma pomysł jak poradzić sobie z rosyjskim emargiem na jabłka i pomóc polskim sadownikom. Pisze w tej sprawie list do sekretarza stanu w resorcie gospodarki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prezes Fakro chce kupować jabłka dla swoich pracowników. Na złość Putinowi

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

20 sie 2014 8:31


Jak podaje "Gazeta Wyborcza", szef firmy będącej drugim na świecie producentem okien dachowych, w liście do Jerzego Witolda Pietrewicza proponuje, aby firmy w Polsce kupowały jabłka dla swoich pracowników.

Czytaj też wywiad z Ryszardem Florkiem: Kontrolujemy rynek, by nie stracić najlepszych pracowników

"Osobiście bardzo chętnie zdecydowałbym się na zakup jabłek dla pracowników firm z grupy Fakro" - zapewnia w liście i podkreśla, że inni polscy przedsiębiorcy pewnie również skorzystaliby z tej możliwości.

Problem polega jednak na tym, że pracodawca ma obowiązek dodać pracownikowi do przychodu wartość otrzymanych przez niego świadczeń w naturze (czyli np. jabłek) i od tej zwiększonej pensji zapłacić podatek i składkę ubezpieczeniową. Jabłka nie są doliczane do przychodu pracownika tylko wtedy, gdy pojawiają się na stole w czasie imprezy integracyjnej - wyjaśnia dziennik.

Czytaj też: Bez wiedzy ekonomicznej Polacy nie będą zarabiać więcej

Prezes Florek proponuje więc "wprowadzenie przepisów, które umożliwią zaliczanie kosztów zakupu jabłek do kosztów podatkowych firmy i nieuwzględnianie tego jako przychód pracownika".

Jak ocenia na łamach dziennika Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan, zmiana wiązałaby się z częściowym uszczupleniem dochodów budżetu, ale z drugiej strony państwo i tak musiałoby pomóc sadownikom.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Mirek 2014-08-21 08:11:32

Obudził się Prezes Fakro i nadaje rozgłos kupowaniu jabłek dla pracowników. U nas już od miesiąca są kupowane codziennie jabłka i leżą w każdym dziale oraz na portierni. Podobnie w innych zakładach.