Premier z satysfakcją przyjęła decyzję o rezygnacji Ostachowicza

- Premier Ewa Kopacz z satysfakcją przyjęła decyzję Igora Ostachowicza o rezygnacji z zasiadania w zarządzie Orlenu - powiedziała rzeczniczka rządu Iwona Sulik. Zaznaczyła, że była to osobista decyzja Ostachowicza.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Premier z satysfakcją przyjęła decyzję o rezygnacji Ostachowicza

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

26 wrz 2014 11:37


O rezygnacji Ostachowicza poinformował Zarząd Polskiego Koncernu Naftowego Orlen S.A. W komunikacie spółka podała, że Ostachowicz złożył oświadczenie o rezygnacji z pełnienia funkcji członka Zarządu, "podając jako powód troskę o interes spółki (...) w związku z kontrowersjami, jakie wywołała ta nominacja".

"Pani premier z satysfakcją przyjęła tę decyzję, przy czym trzeba pamiętać, że to są zawsze osobiste decyzje" - powiedziała rzecznik rządu dziennikarzom w Sejmie.

Minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk pytany o rezygnację Ostachowicza powiedział: "Pani premier Ewa Kopacz podjęła wyzwanie i w wyniku jej interwencji sprawa wróciła do dobrego stanu". "Nie znam kulis, być może to taki moment przekształceń jednego rządu w drugi spowodowało, że pewne mechanizmy się rozregulowały, ale przyszedł regulator i uregulował sytuację" - dodał Grabarczyk.

Czytaj też: Ostachowicz długo nie zabawił w Orlenie. Już opuszcza zarząd

Również według szefa MSZ Grzegorza Schetyny, dobrze się stało, że sprawa Ostachowicza została rozwiązana bardzo szybko i bardzo radykalnie. "To dobra decyzja, (dobrze) świadczy o tym rządzie, zdecydowaniu i determinacji premier Ewy Kopacz, żeby do takich sytuacji nie dochodziło" - podkreślił.

Czytaj też: Maria Wasiak przekazała swoją odprawę z PKP na cele dobroczynne

"Po tym, co usłyszałem i zobaczyłem przez ostatnie półtora dnia, czuję wielką ulgę, cieszę się, że ta sprawa, po tym, jak szybko się zaczęła, tak szybko się skończyła" - powiedział Schetyna. Dopytywany, czy sprawa Ostachowicza w ogóle powinna się zacząć, Schetyna powiedział: "Bardzo niepotrzebnie".

Ostachowicz został członkiem zarządu PKN Orlen w środę; według Ministerstwa Skarbu Państwa miał wzmocnić zarząd w zakresie komunikacji korporacyjnej, miał odpowiadał m.in. za pozyskiwanie funduszy rozwojowych. Według wyliczeń mediów, Ostachowicz na nowym stanowisku miał zarabiać ok. 2 mln zł rocznie.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.