Pracownik zdalny to pracownik kreatywny i efektywny

0 0
Pracownik zdalny to pracownik kreatywny i efektywny
Pracownik wykonuje swoje zadania sprawniej i efektywniej, chcąc lepiej gospodarować czasem, a zaoszczędzone godziny wykorzystać na przykład na realizację hobby (fot.fotolia)

Jeszcze niedawno mobilny styl pracy był przywilejem jedynie freelancerów, osób samozatrudnionych lub obejmujących stanowiska zarządzające. Dziś taka forma pracy jest coraz częściej uwzględniana w strategiach organizacyjnych firm.

Mobilny styl pracy, znany także pod nazwą home office lub pracy zdalnej, przynosi korzyści nie tylko dla pracowników, lecz także dla pracodawców. Z przeprowadzonych badań wynika, że aż 88% organizacji zapewnia swoim pracownikom możliwość pracy w domu, a 34% z nich oferuje pracę zdalną w pełnym wymiarze godzin.

Pracownik mający poczucie swobody jest bardziej kreatywny

Mobilność, elastyczność, otwartość na innowacje – te słowa najbardziej oddają obraz współczesnego pokolenia, nie tylko w życiu prywatnym. Młodzi ludzie chcą być mobilni i elastyczni także w sferze zawodowej. Stały dostęp do internetu i możliwość korzystania z funkcjonalnych urządzeń mobilnych pozwala na wykonywanie pracy w dowolnym miejscu na świecie.

Taki styl pracy to przede wszystkim ogromna swoboda dla pracownika i nie chodzi tu wyłącznie o pozorny tylko brak kontroli ze strony pracodawcy. Pracownik mający poczucie swobody jest często bardziej kreatywny. Nie musi ponadto dojeżdżać do siedziby firmy, przez co w znacznym stopniu oszczędza swój czas i pieniądze.

To z kolei daje więcej okazji na relaks i realizację pasji. Dla niektórych pracowników stałe godziny pracy w biurze wiążą się niekiedy z rutyną, co w dalszej perspektywie czasu skutkuje obniżeniem ich potencjału.

Praca zdalna wpływa na efektywność

W jaki sposób większa swoboda w pracy zdalnej przekłada się na większą efektywność?
Brak stałych, ściśle określonych godzin pracy skutkuje tym, że pracownik wykonuje swoje zadania sprawniej i efektywniej, chcąc lepiej gospodarować czasem, a zaoszczędzone godziny wykorzystać na przykład na realizację hobby.

W tym miejscu warto wspomnieć o zasadzie work-life-balance, dzięki której dysponujemy większą ilością czasu na życie poza pracą. Praca w zaciszu domowym to także większe skupienie i koncentracja.

Sami decydujemy o tym, w jakich godzinach pracujemy, wykorzystując swój największy potencjał w ciągu dnia. W pracy zdalnej liczą się przede wszystkim efekty – wszystkie działania pracownika oceniane są na podstawie wyników, a nie liczby przepracowanych godzin.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • Czy macie jakiekolwiek badania potwierdzające tą tezę?
  • Praca zdalna jest tysiąc razy lepsza niż cokolwiek innego. Korporacje są straszne, wiem co mówię bo wysysano moją krew przez kilka ładnych lat. Polecam zdobyć jakiś fach, wyspecjalizować się w czymś i zacząć pracować na własny rachunek jako freelancer. W tych czasach nie trzeba nawet mieć firmy, bo istnieją serwisy takie jak useme.eu , za pomocą którego można wystawiać faktury bez zakładania działalność.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.