Pracownicy marzą o dobrze zorganizowanym miejscu pracy

0 0
Pracownicy marzą o dobrze zorganizowanym miejscu pracy

Efektywność pracowników wpływa na jakość oferowanych na rynku usług i produktów. Przed menedżerami stoi zadanie stworzenia takich miejsc pracy, które będą wspierać zatrudnionych w wykonywaniu ich zadań.

Na coraz bardziej konkurencyjnym rynku dobrze zmotywowani pracownicy stanowią klucz do sukcesu firm. Z tego względu kadra menedżerska powinna zadbać o odpowiednie warunki pracy, tak aby sprzyjały efektywnemu wykonywaniu zadań.

Tymczasem, według analiz Mikomax Smart Office tylko 16 proc. pracowników centrów w Polsce i 33 proc. z centrów w Rumunii czuje, że miejsce pracy wspiera ich w podnoszeniu efektywności. Eksperci widzą jednak potencjał branży w tym zakresie.

- Badanie Mikomax Smart Office pokazuje, że nawet najlepsze kadry nie będą odnosić sukcesów dla przedsiębiorstwa, jeśli nie zapewni się im właściwego środowiska i warunków pracy. Firmy z branży usług dla biznesu mają świadomość tej zależności i są liderami w zakresie tworzenia przyjaznych miejsc zatrudnienia – podsumowuje Janusz Mikołajczyk, prezes Mikomax Smart Office.

Realizując zadania służbowe w dogodnych warunkach zatrudnieni bardziej się do nich przykładają. W ten sposób zmniejsza się również rotacja oraz ilość osób idących na zwolnienia lekarskie.
 
- Analizy firmy PwC wykazały, że wskaźnik absencji chorobowej plasuje się w Polsce na poziomie 5 proc. i jest on porównywalny z wynikami dla Europy, czy USA, gdzie wynosi 3-4 proc. Wysoki poziom nieobecności w pracy wiąże się z dużymi kosztami ponoszonymi przez firmy, które obejmują m.in. wynagrodzenia za zastępstwa, nadgodziny realizowane przez osoby nieprzebywające na zwolnieniu, a także koszty administracyjne obsługi zwolnienia. Właściwe dostosowanie otoczenia i trybu pracy do potrzeb pracowników może w znaczący sposób obniżyć te wskaźniki – mówi Olga Kortbeek, HR Manager w Shell Business Service Centre Kraków.

Czego oczekują pracownicy?

Okazuje się, że dla 58 proc. pracowników z polskich centrów i 61 proc. z rumuńskich ważna jest organizacja i wygląd biura. Analizy Mikomax Smart Office pokazują, że dla osób zatrudnionych w polskich centrach usług istotną wartość stanowi światło dzienne (65 proc.) i jakość powietrza (45 proc.).

- Niewłaściwe oświetlenie może powodować zmęczenie i skutkować większą liczbą popełnianych błędów przy wykonywaniu zadań. Dlatego firmy powinny zadbać o odpowiednie wyposażenie pomieszczeń w wysokiej jakości sprzęt. Według badań przeprowadzonych przez World Green Building Council pt. “The Business Case for Green Building” lepsze oświetlenie może zwiększać produktywność aż o 23 proc. - mówi Ewa Zwardoń, CEE Segment Marketing Manager, Philips Lighting.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.