Pracownicy Lego pracują, gdzie chcą. I to działa!

- Brak stałego miejsca pracy przynosi bardzo odczuwalne konsekwencje, a największy wpływ na działalność naszych pracowników miało jednak odejście od tradycyjnej koncepcji fizycznego „oddziału” - podkreśla Bali Padda, executive vice president grupy Lego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy Lego pracują, gdzie chcą. I to działa!

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

28 lis 2014 13:49


W Londynie powstała nowa, główna siedziba firmy Lego. Jest to już piąte główne biuro na świecie założone w ostatnich latach przez Lego. Pozostałe znajdują się w Szanghaju, Singapurze, w miejscowości Enfield w Stanach Zjednoczonych oraz w mieście Billund w Danii. Współpracują one z 14 tys. pracowników Lego na całym świecie.

Czytaj też: Tutaj bawią się wszyscy, nawet prezes. Zobaczcie jak wygląda praca w Lego

- Naszym celem jest dostarczanie kreatywnych zabawek firmy Lego dzieciom ze wszystkich krajów świata. Aby móc go realizować, firma musi prowadzić działania na światową skalę, przyciągać do siebie utalentowanych pracowników z różnych lokalizacji oraz zapewniać zachęcające możliwości rozwoju kariery zawodowej, które wpłyną na zaangażowanie i dalszy rozwój naszych pracowników. Nasze główne biura, w tym nowa siedziba w Londynie, pomagają nam osiągać wyznaczone cele. Londyn jest ważnym miastem w Europie, dzięki czemu mamy możliwość pozyskiwania wysoce wykwalifikowanych pracowników - mówi Jørgen Vig Knudstorp, CEO i president grupy Lego.

W siedzibie firmy Lego w Londynie są prowadzone działania w skali globalnej w ramach działów marketingu, kadr, IT, administracyjnego, finansowego i operacyjnego.

- Obecnie zatrudniamy w Londynie ponad 120 pracowników wykonujących czynności z 40 różnych obszarów; w roku 2015 mamy zamiar znacząco zwiększyć liczbę pracowników, zatrudniając kolejne 80 osób - mówi Bali Padda, COO i executive vice president grupy Lego.

Czytaj też: Od czego zależy premia prezesa Lego? Od tego, czy pracownicy są zadowoleni

Siedziba w Londynie może pomieścić ponad 200 pracowników. - Wprowadziliśmy w tej siedzibie całkowicie nowy sposób pracy, który zachęca do podejmowania wspólnych wysiłków i zapewnia okazję do spotkań, dzięki którym mogą powstawać nowe pomysły i możliwości. Brak stałego miejsca pracy przynosi bardzo odczuwalne konsekwencje, a największy wpływ na działalność naszych pracowników miało jednak odejście od tradycyjnej koncepcji fizycznego „oddziału”. Obecnie współpraca między różnymi jednostkami firmy jest zakrojona na jeszcze większą skalę niż dotychczas - mówi Bali Padda.

Nowy sposób pracy to pilotażowa inicjatywa realizowana w siedzibie w Londynie. Jak jednak zapowiada firma - jest możliwe, że ostatecznie zostanie ona wdrożona również w innych siedzibach Lego.

Czytaj też: Lego walczy ze stereotypami. Produkuje figurki kobiet-naukowców

- Dzięki temu możemy myśleć i działać w bardziej całościowym ujęciu, czego rezultatem jest podejmowanie lepszych decyzji - mówi Bali Padda.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.