Pracownicy biurowi - jakie są ich oczekiwania?

• Współcześnie ludzie są coraz lepiej wyposażeni do pracy i mogą ją wykonywać w każdych warunkach, z każdego miejsca.
• Nie zmienia to faktu, że pracownicy biurowi też mają swoje priorytety w kwestii miejsca wykonywania pracy.
• Możliwość wyboru, atrakcyjna aranżacja biura, komfort cieplny i oświetlenie to niektóre z nich.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy biurowi - jakie są ich oczekiwania?

PODZIEL SIĘ


Autor: Propertynews.pl

Property News

27 lip 2016 17:57


W czasach szybko postępujących innowacji technologicznych, ludzie są coraz lepiej wyposażeni do pracy w każdych warunkach, z każdego miejsca. Podczas gdy takie podejście może mieć negatywny wpływ na równowagę pomiędzy życiem osobistym a zawodowym, najnowsze badanie brytyjskiej organizacji zrzeszającej najemców i deweloperów British Council for Offices (BCO) oraz Savills dowodzi, że pracownicy coraz częściej preferują pracę w warunkach biurowych.

Na potrzeby trzeciej edycji badania What Workers Want (tłum. Czego pragną pracownicy) przeprowadzono ankietę wśród 1100 pracowników biurowych, aby określić ich indywidualne potrzeby oraz zidentyfikować trendy, które mogą wpłynąć na przyszłość projektowania powierzchni biurowych w Wielkiej Brytanii.

Pomimo że wielu pracowników oczekuje od swojego pracodawcy elastyczności w zakresie wyboru miejsca i sposobu pracy, wyniki badania wskazują na spadek atrakcyjności pracy zdalnej. Mniej niż jedna trzecia (28 procent) przebadanych pracowników twierdzi, że chciałaby pracować z domu, co oznacza spadek z 45 procent w 2013 roku, kiedy badanie przeprowadzono po raz ostatni.

Czytaj więcej TUTAJ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.