Pracownicy Bitronu dogadali się z szefami firmy

Podwyżki płac zasadniczych, wyższe premie i gwarancje zatrudnienia to najważniejsze elementy porozumienia wynegocjowanego w sosnowieckim Bitronie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy Bitronu dogadali się z szefami firmy

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (AG)

wnp.pl

28 paź 2013 20:29


- Choć jeszcze do sierpnia przyszłego roku obowiązuje porozumienie, które zawarliśmy po strajku przeprowadzonym w marcu, to przystąpiliśmy do negocjacji kolejnej umowy społecznej w związku z planowanymi przez firmę inwestycjami w najbliższych latach. Cieszy nas, że pracodawca dostrzega fakt, iż powodzenie planów inwestycyjnych w głównej mierze zależy od załogi, a więc od tego, w jakich warunkach ludzie pracują, ile zarabiają i czy mają poczucie stabilizacji. I te wszystkie najważniejsze dla załogi sprawy zostały ujęte w wynegocjowanej umowie - mówi Izabela Będkowska, szefowa "Solidarności" w Bitron Poland w Sosnowcu.

Porozumienie będzie obowiązywać od 1 września 2014 roku do końca 2016 roku. Zgodnie z jego zapisami w przyszłym roku pracownicy otrzymają podwyżki 87 zł brutto miesięcznie. W 2015 r. stawka osobistego zaszeregowania dodatkowo wzrośnie o 50 zł. W zamian zostanie zlikwidowana tzw. premia reklamacyjna. Ponadto od 2014 r. wzrośnie dodatek za pracę w soboty i niedziele (do 90 zł). Ustalono także wzrost premii świątecznej oraz wysokość premii wakacyjnej i miesięcznej, frekwencyjnej.

- Obok kwestii płacowych podjęto też ważne uzgodnienia dotyczące gwarancji i stabilizacji zatrudnienia. Ludzie już nie będą się bać, że mogą zostać zwolnieni z pracy tylko dlatego, że zachorowali i musieli wziąć L4, mówi Będkowska. Pracodawca zobowiązał się, że przez okres obowiązywania porozumienia nie będzie dokonywał żadnych, ani grupowych, ani indywidualnych, zmian warunków pracy i płacy bez wcześniejszych uzgodnień z "S".

Jak zaznacza Izabela Będkowska, to pierwsze w historii działalności Bitron Poland wieloletnie porozumienie dotyczące warunków pracy i płacy.

- Dyrektor generalny Silvio Brignone opowiada się za takim modelem zarządzania firmą, w którym stawia się na dialog i współpracę z załogą, podkreśla szefowa "S" w sosnowieckim Bitron Poland, który produkuje podzespoły dla przemysłu motoryzacyjnego i sprzętu AGD. Firma zatrudnia ponad 500 stałych pracowników. Drugie tyle to pracownicy firm zewnętrznych. Większość zatrudnionych to kobiety - mówi Będkowska. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.