Pracodawca z dużym zaufaniem

Szefowie firm już po raz piąty ubiegają się o tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania. Konkurs ma nie tylko nagradzać ciekawe inicjatywy związane z zarządzaniem zespołami. Chodzi też o promowanie rozwiązań z zakresu polityki pracowniczej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracodawca z dużym zaufaniem

PODZIEL SIĘ


Autor: Paweł Oksanowicz

7 sie 2013 9:00


W ubiegłym roku nagroda powędrowała do Henkel Polska. Firma zatrudnia dziś ponad 1100 pracowników, z czego najwięcej w zakładzie w Raciborzu. Henkel ma bardzo rozbudowany system programów o charakterze edukacyjno-szkoleniowym oraz socjalnym.

Na uwagę zasługuje wsparcie młodych matek, które wracając po urlopie macierzyńskim, mogą nie tylko podjąć pracę w niepełnym wymiarze godzin, ale wykonywać ją w domu w niektóre dni - tzw. home office. Firma zapewnia takim paniom notebooka oraz telefon komórkowy.

Ubiegłorocznym triumfatorem była także firma Skanska. Branża budowlana nie jest łatwym terenem do prowadzenia długoterminowej polityki personalnej. Ale przywiązaniu pracowników do firmy ma służyć chociażby program adaptacyjny Start. Przez trzy miesiące nowi ludzie poznają organizację i charakter pracy w niej.

W Skanska działa także Uniwersytet Skanska. Jego celem jest wspieranie pracowników w szkoleniach i w procesie rozwoju, zgodnie ze strategią biznesową firmy.

Fakt, że firma określa BHP jako pierwszy z czterech strategicznych obszarów, świadczy o dojrzałym podejściu do CSR. Zabezpieczenie zdrowia i życia ludzi na budowie to przecież podstawa sukcesu, w branży narażonej na wypadki jak żadna inna. Dalej są przywództwo, etyka i szkolenia biznesowe.

Skanska nie tylko pokrywa wszelkie koszty organizacji szkoleń. Pracownicy mają możliwość dofinansowania studiów, uprawnień budowlanych czy kursu języka angielskiego. Dodatkowo raz na dwa lata istnieje możliwość zgłoszenia się do stypendium naukowego Fundacji Agne Sandberg.

W tym roku w konkursie Pracodawca Godny Zaufania na wyróżnienia mają szansę prezesi spółek z branży spożywczej i teleinformatycznej oraz firm ubezpieczeniowych

Organizatorami konkursu są Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska" oraz Impresja Studio Promocji. W kapitule nagrody znajdą się także naukowcy z PAN, eksperci z PARP i Instytutu Globalizacji oraz przedstawiciele mediów.

Finał konkursu Pracodawca Godny Zaufania przewidziano na przełom października i listopada.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.