Praca zdalna zwiększa pomysłowość pracowników

0 0

Laptop czy smartfon zwykle nie wystarczają, by móc pracować poza biurem. Firmy powinny postawić na rozwiązania w chmurze.

Dzięki urządzeniom mobilnym i dostępowi do danych w chmurze możemy pracować nie tylko w biurze, lecz także np. będąc w podróży czy czekając na spotkanie z klientem. Jak się okazuje, taki model pracy zwiększa produktywność i pomysłowość pracowników.

Praca poza biurem jest chętnie widziana przez pracowników małych i średnich przedsiębiorstw. - 26 proc. uczestników badania "Nowoczesne IT w MŚP 2015" uważa, że na najlepsze pomysły dotyczące spraw zawodowych wpadło, przebywając w domu. 55 proc. badanych twierdzi z kolei, że technologie mobilne wpływają na ich produktywność i pozwalają zaoszczędzić czas. Co dziesiąta osoba w trakcie podróży środkami komunikacji pracuje – mówi w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl Przemysław Szuder, dyrektor działu rozwiązań dla małych i średnich przedsiębiorstw z Microsoftu.

Czytaj też: Praca zdalna łączy w sobie dwa stanowiska - szefa i pracownika

Laptop czy smartfon zwykle nie wystarczają, by móc pracować poza biurem. Firmy powinny postawić na rozwiązania w chmurze. Dzięki temu pracownicy będą mieli swobodny dostęp do dokumentacji firmowej potrzebnej im do pracy.

Ta świadomość technologiczna w małych i średnich przedsiębiorstwach rośnie. Niestety bardzo powoli. - Jedynie 23 proc. badanych zaznacza, że ma odpowiednie narzędzia informatyczne, które pozwalają na pracę zdalną. 77 proc. po spędzeniu czasu u klienta musi zaś wrócić do biura, by domknąć dzień pracy – zaznacza rozmówca.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.