Praca w banku: Pokolenie Y i technologie wiele zmienią

0 0
Praca w banku: Pokolenie Y i technologie wiele zmienią
Banki muszą zrozumieć oczekiwania nowego pokolenia pracowników. (fot.fotolia)

• W nadchodzącej dekadzie technologia zrewolucjonizuje zatrudnienie w bankach.
• Zmniejszy się liczba pracowników, którzy sprawują tradycyjne role, natomiast ci, którzy zostaną, będą zajmować się nowymi obszarami.
• Postęp technologiczny sprawi również, że część stanowisk zniknie - wynika z raportu EY „Globalne perspektywy bankowości 2016. Zmieniając talenty. Bankier przyszłości”.

Jak wynika z raportu EY „Globalne perspektywy bankowości 2016. Zmieniając talenty. Bankier przyszłości”, jeśli chodzi o pracowników, banki muszą brać pod uwagę cztery megatrendy.

1. Globalizacja

Rozdźwięk między rynkami rozwiniętymi i rozwijającymi się stopniowo się zawęża. Rozwija się prawdziwie globalny rynek. Rosnące koszty pracy zmuszą banki do poszukiwania tańszych sposobów na dostarczanie usług, a coraz większa mobilność pozwoli na uzupełnianie niedoboru talentów na niektórych rynkach.

Czytaj też: Pokolenie Y: Pracownicy powinni móc pochwalić się pracą w firmie

2. Zmiany demograficzne

Osoby wchodzące na rynek pracy będą zmieniać zatrudnienie częściej niż poprzednie pokolenia. Z drugiej strony w krajach rozwiniętych, takich jak Stany Zjednoczone czy Wielka Brytania średni staż pracy się wydłuża. Wydłuża się także wiek emerytalny, co oznacza konieczność dopasowania stanowisk i szkoleń do potencjału osób wchodzących na rynek pracy jak i tych powyżej 60. roku życia.

3. Biznes cyfrowy

Cyfrowe innowacje zmieniają bankowość, doświadczenie klienta i poprawiają efektywność branży. Użycie nowych technologii takich jak druk 3D pomoże instytucjom usprawnić procesy. Dla banków oznacza to przedefiniowanie ról, które mogą odgrywać ludzie i maszyny.

4. Zmiany na rynku pracy

Konkurencja o talenty staje się coraz bardziej zaciekła. Coraz większa samodzielność pracowników sprawia, że zmienia się rodzaj pracy, który może ich motywować. Banki muszą znaleźć równowagę między zatrudnianiem coraz droższych specjalistów a rekrutacją pracowników z szerszego grona i utrzymaniem ich.

Pokolenie Y wchodzi do banków

Banki nie mają wyjścia - muszą zrozumieć oczekiwania nowego pokolenia pracowników, ponieważ,  jak wynika z raportu, do 2025 roku aż 72 proc. pracowników będą stanowić przedstawiciele pokolenia Y, czyli osoby, które urodziły się w latach 1981-2000.

Postęp technologiczny spowoduje, że część stanowisk w bankach zniknie. Wzrośnie za to liczba etatów dla osób wprowadzających nowe technologie (fot. mat.pras.)
Postęp technologiczny spowoduje, że część stanowisk w bankach zniknie. Wzrośnie za to liczba etatów dla osób wprowadzających nowe technologie (fot. mat.pras.)

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.