Praca w Amazonie: Jakie są warunki pracy, zarobki i obowiązki?

„Nie da się tak zapieprzać”. Tak pracownicy, którzy się zwolnili, opisują pracę w Amazonie. Gdy firma otwierała swe centra w Polsce, zapowiadała, że warunki pracy się poprawią. Dziś nadal zapewnia: dbając o naszych pracowników, dbamy o nasz wizerunek.
REKLAMA
Puls HR Puls HR

Praca w Amazonie: Jakie są warunki pracy, zarobki i obowiązki?

PODZIEL SIĘ


Autor: Joanna Oreł

16 gru 2014 6:06


Amazon otworzył trzy centra logistyczne we Wrocławiu i w Poznaniu. W Gdańsku z kolei powstanie biuro zajmujące się technologią syntezy mowy.

Docelowo w polskim Amazonie ma pracować ok. 6 tys. osób. Tak zapowiedział dyrektor operacyjny Amazona na Europę Tim Collins, gdy firma pojawiła się w naszym kraju. Nie wspominając o pracownikach tymczasowych. Tak duże zapotrzebowanie na kadrę sprawia, że np. poznańskie agencje pracy skarżą się na brak rąk do pracy.

Czytaj też: Kolejny oddział Amazona w Polsce. Tym razem w Gdańsku

Mogłoby się więc wydawać, że praca w Amazonie to praca marzeń. Prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, codziennie gorący obiad za złotówkę, 26 dni płatnego urlopu dla wszystkich pracowników, bezpłatny dowóz pracowników do centrów logistycznych z sąsiednich miejscowości w obu regionach – to świadczenia pozapłacowe oferowane w  centrach logistycznych. Do tego dochodzą oczywiście zarobki.

 – Firma wypłaca pensje na poziomie górnej granicy zarobków w branży logistycznej. We Wrocławiu to 12,5 zł brutto na godzinę, a w Poznaniu – 13 zł. Aby zapewnić konkurencyjne stawki, struktura płac jest na bieżąco rewidowana – wyjaśnia Marzena Więckowska, menedżer ds. korporacyjnych w polskim oddziale Amazona. – Naszym pracownikom magazynowym oferujemy także możliwość uzyskania 15 proc. premii. 8 proc. premii pracownik otrzymuje za 100 proc. obecności – dodaje.

Czytaj też: Amazon wystartował. Zatrudnienie wkrótce zwiększy się dwukrotnie

Widać to jednak za mało, by zatrzymać pracowników. Niedawno pojawiła się informacja, że z centrum logistycznego Amazona na Bielanach Wrocławskich zwalniają się pierwsze osoby. Firma temu zaprzecza.

– Liczba osób pracujących w naszych centrach logistycznych jest wyższa z każdym dniem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych postępów rekrutacji i z wyłonionych w jej wyniku pracowników – zapewnia Marzena Więckowska. – Właśnie skończyliśmy rekrutację pracowników sezonowych, którzy będą pracować w okresie świątecznego szczytu sprzedaży, czasu, gdy popyt jest najwyższy, bo wszyscy kupujemy prezenty.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

12 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Romka 2016-11-16 19:07:40

Nie rozumiem tego płaczu nad zarobkami . Jak się nie podoba to zmień pracę lub sam bądz pracodawcą. Porównywanie zarobków do zachodnich mija się z celem . Każdy ma prawo jechać na zachód i tam żyć i pracować. / a nie tam pracować a w Polsce żyć/

Waldek 2016-10-20 19:38:38

ja znalazłem 2 opinie whosmyboss.eu/pl/opinie-o-pracodawcy/88/domex-sp-z-oo-ul-pieszycka-11.html#searchengine

xxxmen 2016-10-20 15:34:43

On tak wygląda bo ćwiczy box ale by motyla nie skrzywdził. Są inne pedałki które bym z dymem puscił np. lider taki chudy gej z Leszna i jego zmiennik w okularach co się masturbuje .
Zdecydowanie najgorzej jest na inwentaryzacji. Manager działu ICQA niejaki Marcin G. (wygolona, muskularna sylwetka z więziennymi tatuażami) szpieguje pracowników, nęka ich, udziela nagan za przewinienia, które mu się uroiły. Szantażuje też pracowników. Ostatnio miał pecha - szantażowany i zwolniony przez niego pracownik podjął kroki prawne. Agencja adecco uległa wobec niego poniosła już konsekwencje

REKLAMA