Praca w Amazonie: Jakie są warunki pracy, zarobki i obowiązki?

0 0
Praca w Amazonie: Jakie są warunki pracy, zarobki i obowiązki?

„Nie da się tak zapieprzać”. Tak pracownicy, którzy się zwolnili, opisują pracę w Amazonie. Gdy firma otwierała swe centra w Polsce, zapowiadała, że warunki pracy się poprawią. Dziś nadal zapewnia: dbając o naszych pracowników, dbamy o nasz wizerunek.

Amazon otworzył trzy centra logistyczne we Wrocławiu i w Poznaniu. W Gdańsku z kolei powstanie biuro zajmujące się technologią syntezy mowy.

Docelowo w polskim Amazonie ma pracować ok. 6 tys. osób. Tak zapowiedział dyrektor operacyjny Amazona na Europę Tim Collins, gdy firma pojawiła się w naszym kraju. Nie wspominając o pracownikach tymczasowych. Tak duże zapotrzebowanie na kadrę sprawia, że np. poznańskie agencje pracy skarżą się na brak rąk do pracy.

Czytaj też: Kolejny oddział Amazona w Polsce. Tym razem w Gdańsku

Mogłoby się więc wydawać, że praca w Amazonie to praca marzeń. Prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, codziennie gorący obiad za złotówkę, 26 dni płatnego urlopu dla wszystkich pracowników, bezpłatny dowóz pracowników do centrów logistycznych z sąsiednich miejscowości w obu regionach – to świadczenia pozapłacowe oferowane w  centrach logistycznych. Do tego dochodzą oczywiście zarobki.

 – Firma wypłaca pensje na poziomie górnej granicy zarobków w branży logistycznej. We Wrocławiu to 12,5 zł brutto na godzinę, a w Poznaniu – 13 zł. Aby zapewnić konkurencyjne stawki, struktura płac jest na bieżąco rewidowana – wyjaśnia Marzena Więckowska, menedżer ds. korporacyjnych w polskim oddziale Amazona. – Naszym pracownikom magazynowym oferujemy także możliwość uzyskania 15 proc. premii. 8 proc. premii pracownik otrzymuje za 100 proc. obecności – dodaje.

Czytaj też: Amazon wystartował. Zatrudnienie wkrótce zwiększy się dwukrotnie

Widać to jednak za mało, by zatrzymać pracowników. Niedawno pojawiła się informacja, że z centrum logistycznego Amazona na Bielanach Wrocławskich zwalniają się pierwsze osoby. Firma temu zaprzecza.

– Liczba osób pracujących w naszych centrach logistycznych jest wyższa z każdym dniem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych postępów rekrutacji i z wyłonionych w jej wyniku pracowników – zapewnia Marzena Więckowska. – Właśnie skończyliśmy rekrutację pracowników sezonowych, którzy będą pracować w okresie świątecznego szczytu sprzedaży, czasu, gdy popyt jest najwyższy, bo wszyscy kupujemy prezenty.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (11)

 • ja znalazłem 2 opinie whosmyboss.eu/pl/opinie-o-pracodawcy/88/domex-sp-z-oo-ul-pieszycka-11.html#searchengine
 • On tak wygląda bo ćwiczy box ale by motyla nie skrzywdził. Są inne pedałki które bym z dymem puscił np. lider taki chudy gej z Leszna i jego zmiennik w okularach co się masturbuje .
  Zdecydowanie najgorzej jest na inwentaryzacji. Manager działu ICQA niejaki Marcin G. (wygolona, muskularna sylwetka z więziennymi tatuażami) szpieguje pracowników, nęka ich, udziela nagan za przewinienia, które mu się uroiły. Szantażuje też pracowników. Ostatnio miał pecha - szantażowany i zwolniony przez niego pracownik podjął kroki prawne. Agencja adecco uległa wobec niego poniosła już konsekwencje
 • Zdecydowanie najgorzej jest na inwentaryzacji. Manager działu ICQA niejaki Marcin G. (wygolona, muskularna sylwetka z więziennymi tatuażami) szpieguje pracowników, nęka ich, udziela nagan za przewinienia, które mu się uroiły. Szantażuje też pracowników. Ostatnio miał pecha - szantażowany i zwolniony przez niego pracownik podjął kroki prawne. Agencja adecco uległa wobec niego poniosła już konsekwencje

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.