Praca w Amazonie: Jakie są warunki pracy, zarobki i obowiązki?

„Nie da się tak zapieprzać”. Tak pracownicy, którzy się zwolnili, opisują pracę w Amazonie. Gdy firma otwierała swe centra w Polsce, zapowiadała, że warunki pracy się poprawią. Dziś nadal zapewnia: dbając o naszych pracowników, dbamy o nasz wizerunek.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w Amazonie: Jakie są warunki pracy, zarobki i obowiązki?

PODZIEL SIĘ


Autor: Joanna Oreł

16 gru 2014 6:06


Amazon otworzył trzy centra logistyczne we Wrocławiu i w Poznaniu. W Gdańsku z kolei powstanie biuro zajmujące się technologią syntezy mowy.

Docelowo w polskim Amazonie ma pracować ok. 6 tys. osób. Tak zapowiedział dyrektor operacyjny Amazona na Europę Tim Collins, gdy firma pojawiła się w naszym kraju. Nie wspominając o pracownikach tymczasowych. Tak duże zapotrzebowanie na kadrę sprawia, że np. poznańskie agencje pracy skarżą się na brak rąk do pracy.

Czytaj też: Kolejny oddział Amazona w Polsce. Tym razem w Gdańsku

Mogłoby się więc wydawać, że praca w Amazonie to praca marzeń. Prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, codziennie gorący obiad za złotówkę, 26 dni płatnego urlopu dla wszystkich pracowników, bezpłatny dowóz pracowników do centrów logistycznych z sąsiednich miejscowości w obu regionach – to świadczenia pozapłacowe oferowane w  centrach logistycznych. Do tego dochodzą oczywiście zarobki.

 – Firma wypłaca pensje na poziomie górnej granicy zarobków w branży logistycznej. We Wrocławiu to 12,5 zł brutto na godzinę, a w Poznaniu – 13 zł. Aby zapewnić konkurencyjne stawki, struktura płac jest na bieżąco rewidowana – wyjaśnia Marzena Więckowska, menedżer ds. korporacyjnych w polskim oddziale Amazona. – Naszym pracownikom magazynowym oferujemy także możliwość uzyskania 15 proc. premii. 8 proc. premii pracownik otrzymuje za 100 proc. obecności – dodaje.

Czytaj też: Amazon wystartował. Zatrudnienie wkrótce zwiększy się dwukrotnie

Widać to jednak za mało, by zatrzymać pracowników. Niedawno pojawiła się informacja, że z centrum logistycznego Amazona na Bielanach Wrocławskich zwalniają się pierwsze osoby. Firma temu zaprzecza.

– Liczba osób pracujących w naszych centrach logistycznych jest wyższa z każdym dniem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych postępów rekrutacji i z wyłonionych w jej wyniku pracowników – zapewnia Marzena Więckowska. – Właśnie skończyliśmy rekrutację pracowników sezonowych, którzy będą pracować w okresie świątecznego szczytu sprzedaży, czasu, gdy popyt jest najwyższy, bo wszyscy kupujemy prezenty.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

24 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Aga 2018-03-09 21:28:38

Kołbaskowo, układy, znajomości i wszędzie biegiem. Obiad za 1 zł, bo aby zjeść potrzeba 15 min w kolejce odstać i biegiem do roboty. Już od 2 dnia pracy normy, normy... Zachowujesz w pierwszym miesiącu pracy, nie zapłacą, bez względu na to czy nasz ciągłość pracy z poprzedniego zakładu, czy nigdy nie pracowałeś. A z grypą nie pozwolą opracować. Najgorszy dział to Afe . Panie karierowiczki z 5 miesięcznym stażem i smyczą instruktora poniżają innych pracowników. Nie polecam . To typowe obozy pracy. 88710

Kołbaskowo 2018-02-12 10:21:39

Praca prosta, ale: bardzo wyczerpująca, praktycznie akordowa z zakazem odpoczynku(oprócz przerw), zakazem opierania i podpierania się o cokolwiek, siadania. Jak pracujesz na 2 piętrze i chcesz wyjść do palarni na dwór na 15 min. przerwie, to masz do pokonania w tym czasie ok. 3 km drogi, ok. 150 schodów, reszta to przerwa. I tak 3 razy w ciągu zmiany. Do tego dolicz przejście ok. 20 km dziennie , min. 1000 razy dziennie trzeba się schylić, podnieść i postawić ok. 80 pojemników z towarem (np. sweeper). Jednak najciężej mają ci, którzy rozwożą i roznoszą towar po stanowiskach.

doświadczony 2018-02-04 19:56:47

Witajcie. Czytam wszystko dokładnie i jasno wynika: 1/ Amazon przeniósł np. z Niemiec do Polski "centra" gdyż płaci tutaj w złotówkach, a nie w €, 2/ to normalne że na takich forach komentarze zamieszczają osoby pracujące dla np. Amazona lub bezpośredni w nich pracujące tak jak np. osoba z Nickiem "Realista", 3/ to normalne, że w takich "centrach" hołduje się zasadom modły korporacyjnej, oczywiście jest obrzydliwym takie odczłowieczanie, ale kto kieruje takimi miejscami pracy - prostaczki które uważają że złapali Pana Boga za nogi. Ilość ukończonych fakultetów tutaj nie ma związku, prostak zawsze będzie prostakiem, ale najlepsze jest to że uważa że nim nie jest bo ma jakieś tam studia za sobą. To tak samo jak gdyby kobyle ubrać kapelusz, kobyła zawsze będzie tylko kobyłą :) , oto cały powód złego traktowania ludzi w pracy przez tzw. management. 4/ radzę każdemu omijać takie miejsca w których pracuje taka hołota w zarządzie i kadrze kierowniczej. Nie musisz to nie kieruj swego wzroku w ich stronę.