Praca w Amazonie: Jakie są warunki pracy, zarobki i obowiązki?

„Nie da się tak zapieprzać”. Tak pracownicy, którzy się zwolnili, opisują pracę w Amazonie. Gdy firma otwierała swe centra w Polsce, zapowiadała, że warunki pracy się poprawią. Dziś nadal zapewnia: dbając o naszych pracowników, dbamy o nasz wizerunek.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w Amazonie: Jakie są warunki pracy, zarobki i obowiązki?

PODZIEL SIĘ


Autor: Joanna Oreł

16 gru 2014 6:06


Amazon otworzył trzy centra logistyczne we Wrocławiu i w Poznaniu. W Gdańsku z kolei powstanie biuro zajmujące się technologią syntezy mowy.

Docelowo w polskim Amazonie ma pracować ok. 6 tys. osób. Tak zapowiedział dyrektor operacyjny Amazona na Europę Tim Collins, gdy firma pojawiła się w naszym kraju. Nie wspominając o pracownikach tymczasowych. Tak duże zapotrzebowanie na kadrę sprawia, że np. poznańskie agencje pracy skarżą się na brak rąk do pracy.

Czytaj też: Kolejny oddział Amazona w Polsce. Tym razem w Gdańsku

Mogłoby się więc wydawać, że praca w Amazonie to praca marzeń. Prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, codziennie gorący obiad za złotówkę, 26 dni płatnego urlopu dla wszystkich pracowników, bezpłatny dowóz pracowników do centrów logistycznych z sąsiednich miejscowości w obu regionach – to świadczenia pozapłacowe oferowane w  centrach logistycznych. Do tego dochodzą oczywiście zarobki.

 – Firma wypłaca pensje na poziomie górnej granicy zarobków w branży logistycznej. We Wrocławiu to 12,5 zł brutto na godzinę, a w Poznaniu – 13 zł. Aby zapewnić konkurencyjne stawki, struktura płac jest na bieżąco rewidowana – wyjaśnia Marzena Więckowska, menedżer ds. korporacyjnych w polskim oddziale Amazona. – Naszym pracownikom magazynowym oferujemy także możliwość uzyskania 15 proc. premii. 8 proc. premii pracownik otrzymuje za 100 proc. obecności – dodaje.

Czytaj też: Amazon wystartował. Zatrudnienie wkrótce zwiększy się dwukrotnie

Widać to jednak za mało, by zatrzymać pracowników. Niedawno pojawiła się informacja, że z centrum logistycznego Amazona na Bielanach Wrocławskich zwalniają się pierwsze osoby. Firma temu zaprzecza.

– Liczba osób pracujących w naszych centrach logistycznych jest wyższa z każdym dniem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych postępów rekrutacji i z wyłonionych w jej wyniku pracowników – zapewnia Marzena Więckowska. – Właśnie skończyliśmy rekrutację pracowników sezonowych, którzy będą pracować w okresie świątecznego szczytu sprzedaży, czasu, gdy popyt jest najwyższy, bo wszyscy kupujemy prezenty.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

15 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Urszula Szczawi 2017-05-09 17:33:40

Pracowałam w Amazon masakra nie polecam

wader 2017-04-28 20:37:29

czy ktoś może podać wiarygodną opinie a nie jakiś niejasny bełkot i narzekanie. jestem zainteresowany praca w amazon sosnowiec w UR .czy ktoś tam pracuje lub pracował w tych służbach to proszę o wypowiedz , z góry dziuękuję

Realista 2017-02-17 11:02:43

Dzień dobry, Z tego co czytam wnioskuję, że większości z Was żadna praca (wypłata) nie zadowala. Jeżeli Amazon płaci więcej, niż średnia wysokość płac w przedsiębiorstwach tego typu, to wskazania, że nas okrada, bo na (zachodzie musiałby płacić więcej) są po prostu nie ma miejscu, bo w tym toku myślenia każda firma (poza tymi z Dubaju i innych super płacących krajów) OKRADA LUDZI... Weźcie Wy się za robotę, bo siedzieć na dupie i narzekać, to każdy potrafi, a robić nie ma komu. Na magazynie w Amazonie zarabia się trochę (nie mówię, że dużo) lepiej, niż u przysłowiowego Pana Kowalskiego na magazynie, plus zawiozą Cię do pracy, przywiozą i jeszcze jesz praktycznie za darmo i dostajesz liczne benefity. Nikt nie mówi, że w Polsce jest wybitnie kolorowo, ale osoba chcąca pracować poradzi sobie doskonale. Pozdrawiam i życzę chęci, żeby ruszyć tłuste dupsko (spasione za pieniądze z socjalu) do roboty.