Praca, Poczta Polska: 500 pracowników trenerami

0 0
Praca, Poczta Polska: 500 pracowników trenerami
Jak się okazuje, choć HR w Poczcie Polskiej wciąż młody, podejmuje wiele inicjatyw. (fot. shutterstock)

W Poczcie Polskiej pracuje aż 500 trenerów. – To są osoby, które pracują na normalnych stanowiskach, a ta rola jest czymś, co pełnią dodatkowo, ponieważ chcą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem – powiedziała Katarzyna Więcek-Jakubek i dodała, iż dzięki temu firma buduje zaangażowanie pracowników. A tych w Poczcie Polskiej jest 77 tys.

– HR w Poczcie Polskiej istnieje od 2005 r., a firma ma już 458 lat – powiedziała podczas konferencji „Nowe trendy w Zarządzaniu Zasobami Ludzkimi: czy sprawdzają się w Europie Środkowo-Wschodniej?” Katarzyna Więcek-Jakubek, HR Biznes Partner z pionu kapitału ludzkiego Poczty Polskiej w Katowicach. Ale, choć HR w Poczcie Polskiej wciąż młody, podejmuje wiele inicjatyw, np. autonomiczny sposób kształcenia kadry trenerskiej wewnątrz organizacji.

– Grupa trenerów liczy 500 osób. To są osoby, które pracują na normalnych stanowiskach, a ta rola jest czymś, co pełnią dodatkowo, ponieważ chcą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem – powiedziała Katarzyna Więcek-Jakubek i dodała, iż dzięki temu firma buduje zaangażowanie pracowników. A tych w Poczcie Polskiej jest 77 tys.

– Mamy też własne, autorskie gry szkoleniowe, jak np. „Skutecznie razem”. Wypracowaliśmy własne podejście, ponieważ nie ma żadnej innej firmy, która świadczyłaby tego typu usługi, a konkretnie chodzi o szkolenia dla kontrolerów abonamentu RTV – powiedziała Więcek-Jakubek.

Czytaj też: Poczta Polska zatrudniła ponad 10 proc. pracowników InPostu. Będą też podwyżki?

Inną inicjatywą wdrożoną w Poczcie Polskiej był program „Koszty pracy – wspólna sprawa. Budzimy liczenie”, który w ubiegłym roku przyniósł spółce 15 mln zł oszczędności. Skąd tak dużo? Firma zaczęła przykładać większą wagę do kosztów wynikających z pracy w godzinach nadliczbowych, urlopów, a także absencji chorobowych.

Jak podkreślił Marek Drąg, HR Biznes Partner Poczty Polskiej w Katowicach, szycie rozwiązań HR na miarę w takiej spółce jak Poczta Polska, nie jest łatwe, ale możliwe. – Nasza struktura jest bardzo zróżnicowana. Mamy bardzo duże jednostki, w których pracuje 800 czy nawet tysiąc osób, np. w magazynach, jak i jednostki, gdzie zatrudnionych jest 10 osób. Jednak poprzez kontakt HR Biznes Partnerów z menedżerami czy kierownikami konkretnych oddziałów, jesteśmy w stanie to zrobić – dodał.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.