Praca na budowie nie tylko dla mężczyzn. W Skanska już co czwarty inżynier to kobieta

Skanska z roku na rok zwiększa udział kobiet w swoich strukturach. – Myślenie o tym, żeby kobiety były na naszych budowach, bierze się z faktu, że jeżeli będziemy myśleć wszyscy tak samo, to jutro – to nowoczesne jutro – będzie daleko od nas – mówi Roman Wieczorek, wiceprezes grupy Skanska AB w Sztokholmie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca na budowie nie tylko dla mężczyzn. W Skanska już co czwarty inżynier to kobieta

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

6 lip 2016 6:22


Sektor budowlany w Europie zatrudnia ponad 14,1 mln osób, co stanowi 9,5 proc. wszystkich zatrudnionych w różnych gałęziach przemysłu i usług. 88 proc. z nich to mężczyźni.

Zdecydowanymi liderami pod względem odsetka kobiet w branży pozostają Norwegia (35 proc.), Dania (25 proc.), Wielka Brytania (20 proc.) czy Szwecja (18 proc.). Polska, z ponad 7-procentowym wynikiem, plasuje się tuż za Holandią i Francją (10 proc.).

Skanska z roku na rok zwiększa udział kobiet w swoich strukturach. Dlaczego? – Myślenie o tym, żeby kobiety były na naszych budowach, bierze się z faktu, że jeżeli będziemy myśleć wszyscy tak samo, to jutro – to nowoczesne jutro – będzie daleko od nas – mówi w rozmowie z PulsHR.pl Roman Wieczorek, wiceprezes grupy Skanska AB w Sztokholmie.

Więcej w naszej rozmowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.