Praca farmaceuty. Większość pracujących w zawodzie zadowolona

Jak wynika z badania "Recepta na sukces w farmacji" przeprowadzonego na zlecenie Gedeon Richter, 73 proc. czynnych zawodowo farmaceutów jest zadwolonych z wykonywanej pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca farmaceuty. Większość pracujących w zawodzie zadowolona

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

3 gru 2015 16:54


Badanie miało na celu m.in. poznanie poziomu zadowolenia i satysfakcji zawodowej absolwentów farmacji – aptekarzy, pracowników firm farmaceutycznych, pracowników jednostek naukowych oraz laboratoriów. Wyniki badania pokazują, że większość farmaceutów jest przekonana o tym, że wybrała właściwą ścieżkę zawodową. Ponadto 41 proc. z nich nie zmieniłaby profesji nawet w obrębie branży.

Farmaceuta tylko w aptece?

- Farmaceuci to nie tylko aptekarze, ale także pracownicy firm farmaceutycznych, pracownicy laboratoriów i jednostek naukowych. Wśród nich są zarówno laboranci, kierownicy linii produkcyjnych, profesorowie, dyrektorzy czy prezesi międzynarodowych spółek – mówi Marta Lebuda, specjalista ds. rekrutacji pracowników w sektorze farmaceutycznym i ekspert programu "Recepta na sukces w farmacji".

Okazuje się, że najbardziej zadowoleni z obecnej sytuacji zawodowej są pracownicy laboratoriów naukowych, uczelni i pracownicy firm farmaceutycznych. Co ciekawe niezadowolenie z zajmowanego stanowiska pracy wyraziło tylko 7 proc. wszystkich badanych.

Absolwenci w gorszej sytuacji niż kiedyś?

Rynek farmaceutyczny daje ogromne możliwości rozwojowe i jego obecni pracownicy są zadowoleni z wyboru ścieżki zawodowej. Jednak wyniki badania wskazują, że ich zdaniem obecni absolwenci są w gorszej sytuacji, niż oni kiedy kończyli studia - uważa tak aż 42 proc. ankietowanych. Co może być powodem takich opinii?

- W świetle ostatnich wydarzeń na rynku farmaceutycznym związanych z restrukturyzacjami działów, bądź też fuzjami poszczególnych firm, konkurencja jest coraz większa. Wielu doświadczonych pracowników poszukuje pracy w obawie przed utratą obecnej lub degradacją na niższe stanowisko - wyjaśnia Lebuda.

- Poza tym coraz więcej firm zwraca dużą uwagę nie tylko na doświadczenie i kompetencje, ale również na „culture fit”, czyli dopasowanie kandydata do kultury organizacyjnej danej firmy oraz posiadanych przez niego umiejętności komunikacyjnych - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.