Praca farmaceuty. Większość pracujących w zawodzie zadowolona

0 0
Praca farmaceuty. Większość pracujących w zawodzie zadowolona
- Farmaceuci to nie tylko aptekarze, ale także pracownicy firm farmaceutycznych, pracownicy laboratoriów i jednostek naukowych - mówi Marta Lebuda, ekspert programu "Recepta na sukces w farmacji". /fot. mat.pras.

Jak wynika z badania "Recepta na sukces w farmacji" przeprowadzonego na zlecenie Gedeon Richter, 73 proc. czynnych zawodowo farmaceutów jest zadwolonych z wykonywanej pracy.

Badanie miało na celu m.in. poznanie poziomu zadowolenia i satysfakcji zawodowej absolwentów farmacji – aptekarzy, pracowników firm farmaceutycznych, pracowników jednostek naukowych oraz laboratoriów. Wyniki badania pokazują, że większość farmaceutów jest przekonana o tym, że wybrała właściwą ścieżkę zawodową. Ponadto 41 proc. z nich nie zmieniłaby profesji nawet w obrębie branży.

Farmaceuta tylko w aptece?

- Farmaceuci to nie tylko aptekarze, ale także pracownicy firm farmaceutycznych, pracownicy laboratoriów i jednostek naukowych. Wśród nich są zarówno laboranci, kierownicy linii produkcyjnych, profesorowie, dyrektorzy czy prezesi międzynarodowych spółek – mówi Marta Lebuda, specjalista ds. rekrutacji pracowników w sektorze farmaceutycznym i ekspert programu "Recepta na sukces w farmacji".

Okazuje się, że najbardziej zadowoleni z obecnej sytuacji zawodowej są pracownicy laboratoriów naukowych, uczelni i pracownicy firm farmaceutycznych. Co ciekawe niezadowolenie z zajmowanego stanowiska pracy wyraziło tylko 7 proc. wszystkich badanych.

Absolwenci w gorszej sytuacji niż kiedyś?

Rynek farmaceutyczny daje ogromne możliwości rozwojowe i jego obecni pracownicy są zadowoleni z wyboru ścieżki zawodowej. Jednak wyniki badania wskazują, że ich zdaniem obecni absolwenci są w gorszej sytuacji, niż oni kiedy kończyli studia - uważa tak aż 42 proc. ankietowanych. Co może być powodem takich opinii?

- W świetle ostatnich wydarzeń na rynku farmaceutycznym związanych z restrukturyzacjami działów, bądź też fuzjami poszczególnych firm, konkurencja jest coraz większa. Wielu doświadczonych pracowników poszukuje pracy w obawie przed utratą obecnej lub degradacją na niższe stanowisko - wyjaśnia Lebuda.

- Poza tym coraz więcej firm zwraca dużą uwagę nie tylko na doświadczenie i kompetencje, ale również na „culture fit”, czyli dopasowanie kandydata do kultury organizacyjnej danej firmy oraz posiadanych przez niego umiejętności komunikacyjnych - dodaje.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.