Pozabierali pracownikom biurka. I wszyscy są szczęśliwi

0 0

Mogą pracować, kiedy chcą i w jakimkolwiek miejscu mają na to ochotę. Szef nie stoi nad nimi z batem i nie każe wysiadywać ośmiu godzin przy biurkach. Zamiast tego… postanowił pozabierać je pracownikom. Tak wygląda praca w Lego.

Chodzi o nową, londyńską siedzibę producenta zabawek. Pracownicy (na razie jest ich 120, ale docelowo ma pracować 200 osób) nie mają w niej przypisanych biurek. Mogą pracować w dowolnie wybranym miejscu. Gdzie tylko mają na to ochotę. Na sofach, na pufach, na ziemi, na schodach itd. Zasada jest jedna - róbta, co chceta.

Czytaj też: Kreatywne miejsce w biurach? Marzy o tym aż 85 proc. pracowników

- Wprowadziliśmy w tej siedzibie całkowicie nowy sposób pracy, który zachęca do podejmowania wspólnych wysiłków i zapewnia okazję do spotkań, dzięki którym mogą powstawać nowe pomysły i możliwości - wyjaśnia Bali Padda, COO i executive vice president grupy Lego. - Brak stałego miejsca pracy przynosi bardzo odczuwalne konsekwencje, a największy wpływ na działalność naszych pracowników miało jednak odejście od tradycyjnej koncepcji fizycznego „oddziału”.

I zapowiada, że podobne rozwiązania będą wprowadzane także w innych biurach.

A o tym, że w Lego pracują ludzie, którzy kochają zabawę, świadczy również wygląd duńskiej siedziby producenta. To prawdziwy raj dla dużych dzieci. Biura w Billund przypominają bowiem plac zabaw. Różnobarwne ściany, zabawki w każdym miejscu, a do tego zjeżdżalnia.

Smak dzieciństwa można poczuć także w Polsce. Gliwicka firma dla programistów - Future Processing wyszła z założenia, że podstawą efektywności pracownika jest relaks i zabawa.

Toteż siedziba FP przypomina bardziej ośrodek wypoczynkowy, aniżeli miejsce pracy. Do dyspozycji pracowników są bowiem m.in. piłkarzyki, stoły bilardowe oraz rzecz jasna - zjeżdżalnia.

Czytaj też: Google najlepszym pracodawcą świata. Kto rządzi w Polsce?

Kto zaś potrzebuje czasu na wyciszenie się - może skorzystać z jacuzzi, saun i masażów. Jest też miejsce na porządny wycisk, czyli siłownia wraz z organizowanymi dla pracowników zajęciami fitness.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.