Porsche gotowe na rynek pracy przyszłości

0 0
Porsche gotowe na rynek pracy przyszłości

Porsche dąży do poprawy konkurencyjności i atrakcyjności jako pracodawcy, widząc w tym szansę dla swego biznesu.

Uzgodniona z radą pracowniczą polityka zarządu opiera się tu na zwiększeniu elastyczności i wydajności załogi, a także koncepcji work-life-balance.

Dzięki temu producent samochodów sportowych chce zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników. Świetne wyniki finansowe Porsche po wprowadzeniu „Strategii 2018" wymagają zwiększania siły roboczej każdego roku. Liczba pracowników w spółce w dwa lata wzrosła o około 30 procent i osiągnęła 17 tysięcy.

Atrakcyjność pracodawcy odgrywa kluczową rolę, gdy firmy konkurują o najlepszych pracowników. Dlatego zarząd i rada pracownicza podjęły wspólnie działania w postaci programu „Porsche przygotowuje się do rynku pracy w przyszłości".

- Ogólnie rzecz biorąc, większa elastyczność i produktywność wzmocni naszą konkurencyjność - mówi Matthias Müller, prezes i dyrektor generalny Porsche AG.

Już teraz zarząd i przedstawiciele załogi zgodzili się, że dodatkowe obciążenie dla pracowników produkcji, które zostało spowodowane przez wzrost wydajności, ma być zrekompensowane przez stopniowe ograniczanie czasu pracy do 34 godzin tygodniowo.

W grę wchodzą też elastyczne formy zatrudnienia. Jak na przykład umowa zorientowana na styl życia pracownika. Chodzi o taki model czasu pracy, aby nie kolidował z jego obowiązkami i zajęciami. Czas pracy może zmieniać się tu od 20 do 35 godzin tygodniowo.

Te formy zatrudnienia mają objąć na początek 18 procent załogi, z tendencją wzrostową. System będzie działać też w drugą stronę. Na przykład dla części inżynierów pracujących w ośrodku rozwoju Porsche w Weissach czas pracy może zostać zwiększony do 40 godzin tygodniowo, w zależności od potrzeb operacyjnych.

Ponadto zarząd i rada pracownicza ustaliły zasadę „taka sama praca, równa płaca". Oznacza to, że pracownicy na umowach elastycznych otrzymują identyczne miesięczne wynagrodzenie, co ich koledzy z takimi samymi kwalifikacjami. Będą też mieć pierwszeństwo w przyszłej zewnętrznej rekrutacji, gdyby do niej doszło.

Poza tym Porsche oferuje swoim pracownikom dostęp do profesjonalnej opieki nad dziećmi, pielęgniarki, a także pomoc w razie niespodziewanych sytuacji życiowych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.