wnp.pl

Ponad 2 mln pracowników zagrożonych utratą pracy

0 0
Ponad 2 mln pracowników zagrożonych utratą pracy
Pod względem ilości pracowników zagrożonych utratą pracy w przypadku upadłości przedsiębiorstwa zdecydowanie gorzej jest w sektorze przetwórstwa i produkcji, handlu, transporcie i budownictwie (fot.fotolia)

W polskich firmach w bardzo złej kondycji finansowej zatrudnionych jest ponad 960 tys. pracowników - wylicza wywiadownia gospodarcza Bisnode Polska.

Do tego należy doliczyć blisko 1,2 mln pracowników z przedsiębiorstw, które są firmami w słabej kondycji finansowej. W sumie poprzez trudną sytuację w firmie utratą pracy może być nawet zagrożonych ponad 2,1 mln pracowników. Z czego blisko 90 tys. pracowników z szerokorozumianego sektora górniczego i wydobycia.

Wywiadownia gospodarcza Bisnode Polska przebadała kondycję finansową firm działających na terenie Polski, ze szczególnym uwzględnieniem zatrudnionych w nich osób. Ogółem badaniu poddano blisko 630 tys. firm, z dziewięciu głównych branż, w których zatrudnionych jest 6,2 mln pracowników.

Wśród badanych przedsiębiorstw 20 proc. jest w silnej kondycji finansowej, 44,3 proc. w dobrej, a 25,5 proc. w słabej. W bardzo złej sytuacji finansowej jest 10,1 proc. firm.

W firmach w bardzo złej kondycji finansowej zatrudnionych jest ponad 960 tys. pracowników. Do tego należy doliczyć blisko 1,2 mln pracowników z przedsiębiorstw, które w ocenie Bisnode są firmami w słabej kondycji finansowej.

W sumie poprzez trudną sytuację w firmie utratą pracy może być nawet zagrożonych ponad 2,1 mln pracowników. Z czego blisko 90 tys. pracowników z szerokorozumianego sektora górniczego i wydobycia.

Ogółem w analizie uwzględniono 1,7 tys. kopalni węgla kamiennego, brunatnego, firm wydobywczych ropy naftowej i gazu ziemnego, rud metali, kamieni i piasku oraz podmiotów usługowych i wspomagających. W tych ogółem zatrudnionych jest blisko 165 tys. pracowników.

To jednak nie sektor górniczy i wydobywczy jest najbardziej zagrożony. Pod względem ilości pracowników zagrożonych utratą pracy w przypadku upadłości przedsiębiorstwa zdecydowanie gorzej jest w sektorze przetwórstwa i produkcji, handlu, transporcie i budownictwie. To także znajduje swoje odzwierciedlenie w kondycji finansowej firm.

wiecej czytaj na wnp.pl

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.