Pomysł na biznes dla kobiet? E-commerce - tu kobiety mogą zrobić karierę

Polki należą do najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Europie. E-sklep może być dla nich dobrym pomysłem na firmę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pomysł na biznes dla kobiet? E-commerce - tu kobiety mogą zrobić karierę

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

30 wrz 2016 7:22


Branża e-commerce w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Wartość tego rynku w 2020 r. może osiągnąć poziom nawet 63 mln zł - wynika z najnowszego opracowania "Barometr e-commerce 2016". Aż 87 proc. właścicieli sklepów online ocenia ich prowadzenie jako opłacalne - pisze "Puls Biznesu".

To dobry sygnał dla Polek, które, jak pokazują badania, należą do najbardziej przedsiębiorczych w Europie. W Polsce co trzecia firma została założona i jest prowadzona właśnie przez kobietę. Jak wynika z badania PBS przeprowadzonego na zlecenie Eniro Polska, e-sklep może być jednym z pomysłów na opłacalny biznes dla płci pięknej.

Czytaj też: Branża motoryzacyjna, praca: W Polsce w motoryzacji pracuje więcej kobiet niż w UE

Według badania PARP, Polki można pod względem pozytywnego postrzegania szans na rynku zaliczyć do optymistek. W biznesie panie często wybierają branże związane z potrzebami swoimi lub dzieci. Dobrze rozumieją potrzeby swojej grupy docelowej i potrafią do niej skutecznie dotrzeć. Panie coraz odważniej poszukują również nisz rynkowych i mają wiele niesztampowych pomysłów - czytamy w artykule.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.