Pomorskie wprowadza nowe rozwiązania dla policji

0 0
Pomorskie wprowadza nowe rozwiązania dla policji

W Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku odbyło się posiedzenie Komisji Samorządu Terytorialnego i Bezpieczeństwa Publicznego SWP. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa oraz wprowadzania nowych rozwiązań w zakresie funkcjonowania policji w województwie pomorskim.

Na posiedzeniu komisji, w którym uczestniczyli wicemarszałek Wiesław Byczkowski, radni województwa, komendant wojewódzki policji w Gdańsku Wojciech Sobczak, oraz przedstawiciele samorządów terytorialnych, zostały zaprezentowane zadania priorytetowe Komendanta Wojewódzkiego Policji na lata 2014-2018.

Czytaj też: Te województwa straciły najwięcej posterunków policji

Szef policji przedstawił też szczegóły reorganizacji komendy głównej. Rozmawiano także na temat programu standaryzacji komend i komisariatów policji, który ma za zadanie poprawę jakości obsługi obywateli, zwiększenie komfortu osób pokrzywdzonych, oraz zapewnienie godziwych warunków pracy funkcjonariuszy i pracowników policji w komendach miejskich, powiatowych i rejonowych.

Czytaj też: Policja poszukuje pracowników. 270 wolnych etatów

Uczestnicy zgłosili uwagi odnośnie ścieżki kariery zawodowej policjantów. Dotyczyły one bardziej precyzyjnego określania przez policję preferowanych u kandydatów do służby kierunków wykształcenia. Podczas spotkania zaproponowano aby przy modelowaniu ścieżki zawodowej policjanta większą wagę przykładać do wiedzy niż do doświadczenia rozumianego jak staż zawodowy. 

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.