Polskie start-upy zwiększają zatrudnienie

Młode firmy stawiają na rozwój kadr i innowacyjne rozwiązania. Ale wciąż są zachowawcze w sięganiu po finansowanie z zewnątrz.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polskie start-upy zwiększają zatrudnienie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

9 wrz 2016 7:43


Polskie start-upy zwiększają zatrudnienie. Działalność opierają na własnych pieniądzach, a sukcesu upatrują w tworzeniu nowatorskich rozwiązań i patentów - wynika z badania "Polskie Startupy 2016" przeprowadzonego przez Startup Poland we współpracy z Politechniką Warszawską – pisze "Puls Biznesu".

Według raportu dla przeciętnego polskiego start-upu pracuje obecnie 6-8 osób, a aż 83 proc. młodych firm zwiększyło tę liczbę w ostatnim półroczu (przeważnie 1-3 osoby). Najwięcej nowych pracowników zatrudniają dojrzałe start-upy, które są w fazie ekspansji.

Czytaj też: Polska krajem start-upów? Potrzebny efekt skali

Mimo rozwoju młodzi przedsiębiorcy są wciąż bardzo zachowawczy, jeśli chodzi o finansowanie działalności - połowa start-upów w naszym kraju korzysta wyłącznie z własnych pieniędzy. Te z firm, które wybierają kapitał ze źródeł zewnętrznych, najczęściej sięgają po dotacje z UE (24 proc.), fundusze Venture Capital (22 proc.) oraz pieniądze inwestowane przez aniołów biznesu (17 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.