Polskie firmy wśród największych

Wśród 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej, co trzecie przedsiębiorstwo jest z Polski, a pozycję lidera zajmuje PKN Orlen.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polskie firmy wśród największych

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna

29 sie 2013 9:44


Jak wynika z rankingu przygotowanego przez Coface dla "Dziennika Gazety Prawnej", największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej jets PKN Orlen. Ubiegłoroczne obroty koncernu wyniosły 29,5 mld euro i były o 60 proc. większe od wyniku węgierskiego koncernu paliwowego MOL, który uplasował się na drugim miejscu listy. Trzecią pozycję zajęła czeska Skoda Auto.

Jak podaje "DGP", firmy z naszego kraju wiodą również prym jeśli chodzi o największy zysk netto oraz największe zatrudnienie. Najbardziej dochodowy okazał się koncern miedziowy KGHM, a największym pracodawcą w regionie okazała się być Poczta Polska. W ubiegłym roku w firmie pracowało 92 tys. osób.

- Polskie spółki przodują w rankingu. W tym roku znalazło się w nim 171 przedsiębiorstw z naszego kraju, a więc ponad 34 proc. (w 2011 r. było ich 159, a w 2010 r. - 160) - podają twórcy zestawienia z firmy Coface.

Do pierwszej dziesiątki listy 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej weszło również Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (awans o cztery pozycje), natomiast Eurocash awansował aż o 34 miejsca.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.