Polskie firmy wśród największych

0 0
Polskie firmy wśród największych

Wśród 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej, co trzecie przedsiębiorstwo jest z Polski, a pozycję lidera zajmuje PKN Orlen.

Jak wynika z rankingu przygotowanego przez Coface dla "Dziennika Gazety Prawnej", największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej jets PKN Orlen. Ubiegłoroczne obroty koncernu wyniosły 29,5 mld euro i były o 60 proc. większe od wyniku węgierskiego koncernu paliwowego MOL, który uplasował się na drugim miejscu listy. Trzecią pozycję zajęła czeska Skoda Auto.

Jak podaje "DGP", firmy z naszego kraju wiodą również prym jeśli chodzi o największy zysk netto oraz największe zatrudnienie. Najbardziej dochodowy okazał się koncern miedziowy KGHM, a największym pracodawcą w regionie okazała się być Poczta Polska. W ubiegłym roku w firmie pracowało 92 tys. osób.

- Polskie spółki przodują w rankingu. W tym roku znalazło się w nim 171 przedsiębiorstw z naszego kraju, a więc ponad 34 proc. (w 2011 r. było ich 159, a w 2010 r. - 160) - podają twórcy zestawienia z firmy Coface.

Do pierwszej dziesiątki listy 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej weszło również Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (awans o cztery pozycje), natomiast Eurocash awansował aż o 34 miejsca.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.