Polskich studentów łatwiej skusić obietnicą wysokiej pensji niż innowacjami

0 0
Polskich studentów łatwiej skusić obietnicą wysokiej pensji niż innowacjami
Myśliwi szukają nowych możliwości zawodowych, perspektyw awansu i wysokich zarobków w przyszłości. (Fot.: universumglobal)

• Polscy studenci myślą o przyszłości.
• Zależy im na rozwoju zawodowym i wysokich zarobkach.
• Najczęściej reprezentowanym profilem kariery są tzw. myśliwi.

Ranking „Poland’s Most Attractive Employers” firmy doradczej Universum prezentuje najbardziej atrakcyjnych pracodawców w oczach 26 tys. polskich studentów z 64 uczelni wyższych.

Na potrzeby badania studentów podzielono na 7 kategorii według ich profili kariery. Tymi profilami są myśliwi, karierowicze, międzynarodowi, zrównoważeni, liderzy, przedsiębiorcy i idealiści.

Polscy studenci to myśliwi

Myśliwi niezwykle chętnie szukają nowych możliwości zawodowych, ale jednocześnie oczekują konkurencyjnego wynagrodzenia oraz perspektyw awansu zawodowego i wysokich zarobków w przyszłości. Typowy myśliwy jest zorientowany na rozwiązania, co pozwala mu odpowiadać na problemy klientów. Osobowość myśliwego charakteryzuje się częstą odnową. Łatwo adaptuje się do otaczającego go otoczenia, umie pokazać, że przyczynia się do wzrostu wartości firmy i przewidywać sposób w jaki jego umiejętności przełożą się na korzyści dla pracodawcy.

Najczęściej reprezentowane profile kariery. universumglobal
Najczęściej reprezentowane profile kariery. universumglobal

– Osobowość myśliwego często występuje w krajach Europy Wschodniej, ale w Polsce jest bardziej dostrzegalna – mówi Yves Schneuwly, dyrektor zarządzający Universum Switzerland & CEE.

Bardzo obecna w tej części  Europy, jest też osobowość międzynarodowa. Internacjonaliści przede wszystkim dostrzegają cel końcowy i skupiają się na jego osiągnięciu oraz na spojrzeniu w przyszłość. Mniejszą wagę przykładają do przeszłości i codzienności. Zazwyczaj są zorientowani na karierę międzynarodową. Na przyszłości koncentrują się również karierowicze. Jako priorytet traktują zrobienie szybkiej kariery i nie mają problemu z tym, by wspinać się po kolejnych szczeblach drabiny.

Kolejne powszechne profile reprezentują w Polsce pracownicy nastawieni na karierę oraz rozwój.

Pierwsi liczą na awanse. Nie przeszkadza im z rozpoczynanie kariery na najniższym poziomie, jeśli tylko w perspektywie mają szanse na zostanie menedżerami.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.