Polska Grupa Energetyczna przyjęła kodeks etyki

0 0
Polska Grupa Energetyczna przyjęła kodeks etyki
Za najważniejsze wartości PGE uznała partnerstwo, rozwój i odpowiedzialność. (mat. PGE)

• PGE Polska Grupa Energetyczna przyjęła kodeks etyki i system zarządzania zgodnością Compliance.
• Kodeks określa podstawowe wartości etyczne oraz standardy wspólne dla wszystkich pracowników firmy.
• Jako najważniejsze wartości wskazano partnerstwo, rozwój i odpowiedzialność.

Jak podkreślają przedstawiciele PGE compliance, czyli system zarządzania zgodnością, to przede wszystkim działanie w zgodzie z prawem, zasadami oraz wartościami. Wdrożenie tego systemu bazuje na założeniu, że to nie procedury i systemy zarządzają ryzykiem, tylko ludzie pracujący w danej organizacji. Compliance wynika z potrzeby ustrukturyzowania programu przestrzegania prawa w PGE, co ma zapewnić firmie "niezbędne kompetencje do ustalenia spójnej wizji funkcjonowania oraz aktywnego i stałego zaangażowania ze strony pracowników i kierownictwa Grupy".

PGE wdrażając system Compliance wyszła z założenia, że sposób przestrzegania prawa buduje wizerunek organizacji – zarówno obecny, jak i przyszły. System opiera się na trzech filarach: zapobieganiu przypadkom braku zgodności, identyfikacji nadużyć oraz reagowaniu, czyli zarządzaniu brakiem zgodności. W praktyce oznacza to m.in. bieżącą identyfikację wymogów prawnych i wymagań wewnętrznych, analizę ryzyk Compliance, cykliczną ocenę zgodności i ustalanie rocznych planów Compliance, edukację i komunikację w tym zakresie oraz zachęcanie pracowników, klientów i partnerów biznesowych do zgłaszania incydentów naruszenia zasad. Efektem wdrożonego systemu Compliance jest przyjęcie Kodeksu etyki dla Grupy Kapitałowej PGE, w którym określono podstawowe wartości etyczne oraz standardy wspólne dla wszystkich pracowników firmy. Za najważniejsze wartości PGE uznała partnerstwo, rozwój i odpowiedzialność. Pierwsze litery tych słów układają się w hasło „PRO”, które podkreśla otwartość PGE i pozytywne nastawienie do podejmowania działań w zgodzie z przyjętymi wartościami.

- Wartości mają być kompasem wytyczającym kierunek, w którym podążamy, by nie pogubić się w drodze do celu. Są constans, stałą w zmieniającej się rzeczywistości biznesowej. Są gwarantem „nieśmiertelności firmy” w świecie zmian i nieustannie rosnącej konkurencji. – mówi Henryk Baranowski, prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Korzyści płynące z przyjęcia Kodeksu etycznego to - jak podkreślają przedstawiciele PGE - przejrzyste zasady, a co za tym idzie pewność pracowników co do oczekiwanych standardów postępowania. Inne korzyści to m.in. lepszy wizerunek przedsiębiorstwa, podkreślenie przejrzystych struktur, a przez to zwiększenie konkurencyjności i ogólne wzmocnienie pozycji firmy na rynku.

- Grupa PGE dąży do tego, by standardy zarządzania korporacyjnego znajdowały się na najwyższym poziomie, a system zarządzania zgodnością Compliance i przyjęty Kodeks etyki są tego najlepszym dowodem – mówi Henryk Baranowski.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.