Polimex chce dochodzić roszczeń od zarządu Konrada Jaskóły

Zarząd Polimeksu-Mostostalu chce podczas najbliższego walnego spółki poprosić akcjonariuszy o wyrażenie zgody na dochodzenie od Konrada Jaskóły oraz trzech jego zastępców, roszczeń o naprawienie szkód wyrządzonych w trakcie kierowania przez nich firmą.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polimex chce dochodzić roszczeń od zarządu Konrada Jaskóły

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

10 lis 2014 11:40


Wśród projektów uchwał znajdują się też punkty dotyczące zmian w radzie nadzorczej oraz dalszej restrukturyzacji majątku.

NWZ Polimeksu zwołano na 4 grudnia. Uchwała ws. dochodzenia roszczeń poza Jaskółą dotyczy jeszcze Aleksandra Jonka, Grzegorza Szkopka oraz Zygmunta Artwika. Konrad Jaskóła, były prezes Polimeksu-Mostostalu, oraz Maciej Stańczuk, p.o. prezesa budowlanej spółki.

Czytaj też: Trwa przenoszenie pracowników Polimeksu. Załoga zmniejszy się o ok. 1,7 tys. osób

Jak czytamy w projekcie uchwał na walne, roszczenia dotyczą przed wszystkim naprawienia szkód poniesionych w związku ze sporządzonymi przez Polimex sprawozdaniami finansowymi za 2011 r., które nie spełniały wymagań przewidzianych przepisami prawa i zawierały nierzetelne dane.

Ponadto zarząd Polimeksu chce dochodzić roszczeń ws. szkód wynikłych z wypłaty pracownikom w latach 2011-2012 zaliczek na poczet premii oraz premii, które - jak napisano w projekcie uchwał - okazały się nienależne.

Czytaj też: Polimex zmniejsza koszty i zatrudnienie

Roszczenia dotyczą też naprawienia szkód związanych z niedopełnieniem obowiązków informacyjnych i nieprawidłowościami w sprawozdaniach finansowych za 2011 r., które skutkowały nałożeniem przez KNF kary na Polimex w październiku 2014 r.

Wedle projektu uchwał, zarząd Polimeksu będzie mógł wytoczyć Jaskóle i jego ówczesnym zastępcom powództwa o odszkodowanie lub zawezwać do próby ugodowej. Zarząd ma podjąć wszelkie czynności w celu zaspokojenia roszczeń spółki.

Cały artykuł czytaj na wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.