RynekSeniora.pl

Podlasie: Dotacje na rozpoczęcie działalności czekają

0 0
Podlasie: Dotacje na rozpoczęcie działalności czekają
LGD Brama na Podlasie zdefiniowała grupę faworyzowaną, jako osoby młode do 29 roku życia i osoby starsze 50 +. (Fot. Shutterstock)

• Jeszcze w tym roku przyjmowane będą wnioski na dofinansowanie od osób rozpoczynających działalność gospodarczą w województwie podlaskim.
• Grupa do której szczególnie będzie kierowane wsparcie to osoby po 50 r.ż. Otrzymają one dodatkowe punkty w wyniku oceny wniosku.

W bieżącej perspektywie finansowej, czyli 2014-2020, Lokalne Grupy Działania połowę środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, którymi dysponują, muszą przeznaczyć na tworzenie miejsc pracy, czyli zakładanie działalności gospodarczej i jej rozwój. Pierwszy nabór na te działania LGD funkcjonujące na terenie woj. podlaskiego planują jeszcze w tym roku.

O dofinansowanie na podejmowanie lub rozwój działalności gospodarczej może ubiegać się podmiot będący: osobą fizyczną, osobą prawną czy jednostką organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej. 

Minimalna całkowita wartość operacji wynosi nie mniej niż 50 tys. zł. Limit pomocy na jednego wnioskodawcę w przypadku rozwoju działalności wynosi 300 tys. zł w okresie realizacji programu (wyjątek stanowi limit pomocy na jednego wnioskodawcę realizującego operację w zakresie tworzenia lub rozwoju inkubatorów przetwórstwa lokalnego produktów rolnych wynosi 500 tys. zł w okresie realizacji Programu).

LGD Brama na Podlasie zdefiniowała grupę faworyzowaną, jako osoby młode do 29 roku życia i osoby starsze 50 +. I do tej grupy w szczególności kierowane będzie wsparcie w ramach tego przedsięwzięcia.

Więcej czytaj tutaj.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.